Lider PSG pokonał drużynę Frankowskiego, Polak nie wykorzystał karnego

PSG pokonał Lens 2:0 i umocnił się na pozycji lidera w Ligue 1. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe Lens 2:0 w 18. kolejce francuskiej ekstraklasy. Broniący tytułu zespół ze stolicy umocnił się na prowadzeniu w tabeli. W drużynie gospodarzy Przemysław Frankowski nie wykorzystał rzutu karnego.

W siódmej minucie spotkania wicemistrza z mistrzem Francji strzał Polaka z 11 metrów obronił włoski bramkarz Gianluigi Donnarumma. W 30. pierwszego gola dla gości po asyście Kyliana Mbappe uzyskał Bradley Barcola.

Gospodarze utrudnili sobie zadanie odrobienia straty w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy czerwoną kartką został ukarany Jonathan Gradit. Nie tylko nie doprowadzili do wyrównania, ale jeszcze w 89. minucie stracili drugiego gola. Jego zdobywcą był Mbappe, który z 19 trafieniami pewnie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

PSG ma 43 punkty, o osiem więcej od wicelidera, którym jest Nice. Drużyna bramkarza Kamila Bułki w sobotę uległa na wyjeździe Rennes 0:2. Na trzecim miejscu jest Brest - 34 pkt. Lens jest na ósmej pozycji z dorobkiem 26 pkt.