Menu

Liczba ofiar pandemii Covid-19 w Europie przekroczyła 200 tys.

Liczba ofiar pandemii Covid-19 w Europie przekroczyła 200 tys.
Spośród państw europejskich pandemia najbardziej dotknęła Wielką Brytanię. (Fot. Getty Images)
Pandemia koronawirusa w Europie pochłonęła już ponad 200 tys. ofiar; ponad dwie trzecie z nich w Wielkiej Brytani, we Włoszech, Francji i Hiszpanii - poinformowała wczoraj agencja AFP na podstawie własnych zestawień opierających się na oficjalnych źródłach.
Reklama

W Europie na Covid-19 zmarło najwięcej ludzi ze wszystkich kontynentów; bilans pandemii na całym świecie wynosi co najmniej 538 tys. ofiar - podała agencja.

Spośród państw europejskich pandemia najbardziej dotknęła Wielką Brytanię, gdzie zmarło 44 236 osób, następnie Włochy - 34 869 ofiar, Francję - 29 920 zgonów i Hiszpanię - 28 388 ofiar.

AFP informację o 100 tys. spowodowanych koronawirusem zgonów w Europie podała 18 kwietnia. Wówczas Europejczycy stanowili ponad dwie trzecie ofiar Covid-19 na całym świecie, teraz nieco ponad jedną trzecią.

Jak od kilku tygodni zgodnie oceniają specjaliści m.in. z Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), szczyt pandemii w Europie już minął, a obecnie jej największymi ogniskami pozostają oba kontynenty amerykańskie, na których rośnie zarówno liczba nowo wykrywanych infekcji, jak i ofiar.

WHO poinformowała w sobotę o najwyższym od początku epidemii dobowym wzroście zakażeń koronawirusem, który wynosił ponad 212 tys. nowych przypadków. Najwięcej z nich zdiagnozowano w USA, Brazylii i Indiach. Na Covid-19 na świecie codziennie umiera ok. 5 tys. osób - szacuje WHO.

Czytaj więcej:

USA: Niemal 53 tys. nowych zakażeń. Najwyższy bilans od początku epidemii

UK: Po zapowiedzi zniesienia kwarantanny linie lotnicze wycofują pozew

Rekordowo niska liczba zgonów na Covid-19 w UK

"Jeśli strategia rządu nie zmieni się, w UK możliwe kolejne 27 tys. zgonów"

Royal Science: Mieszkańcy UK powinni zakładać maseczki przed wyjściem z domu

  Komentarze
  • Krzysiek
   8 lipca, 22:36

   W samej PL zmarlo az 200 osob oficialny komunikat mz reszta choroby wspoistniejace wiec te 200 tys to chyba ci wszysculy co mieli wypadki raki i inne choroby

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama