Lewandowski podwójnie wyróżniony przez "Kickera"

Robert Lewandowki wyróżniony przez "Kickera" (Fot. Getty Images)
Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski (Bayern Monachium) po raz drugi w tym sezonie został wybrany przez magazyn 'Kicker' najlepszym piłkarzem kolejki niemieckiej ekstraklasy, a po raz trzeci trafił do '11' kolejki.

Polak wczoraj zdobył dwie bramki w meczu z Borussią Dortmund (5:1) i otrzymał niemal perfekcyjną notę "1,5" (w skali 1-6: im mniej, tym lepiej), podobnie jak jego dwaj partnerzy z zespołu Thomas Mueller i Jerome Boateng.

Swojemu byłemu klubowi strzelił gole w 46. i 58. minucie gry. Po ośmiu kolejkach z dorobkiem 12 goli prowadzi w klasyfikacji strzelców.

27-letni Lewandowski po raz trzeci znalazł się w "jedenastce kolejki", a po raz drugi w sezonie przypadło mu miano "gracza kolejki".

Pierwszy raz miało to miejsce po znakomitym występie w 6. serii w spotkaniu z VfL Wolfsburg (5:1).

Wówczas wszedł z ławki rezerwowych, kiedy jego zespół przegrywał 0:1 i strzelił pięć bramek w ciągu dziewięciu minut.