Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

"Le Figaro": UE bezradna wobec napływu migrantów

"Le Figaro": UE bezradna wobec napływu migrantów
Kwestia migracji od dawna dzieli UE. Na zdj. imigranci z Afryki na włoskiej wyspie Lampedusa. (Fot. ZAKARIA ABDELKAFI/AFP via Getty Images)
Unia Europejska jest bezradna i osłabiona wyzwaniem migracyjnym, a kryzys z tym związany wywołał konflikt między Francją, Niemcami i Włochami – ocenia dzisiaj dziennik 'Le Figaro', zastanawiając się, czy za presją migracyjną stoi Rosja.
Reklama
Reklama

"Europejczykom udało się stworzyć jednolity front wobec imperialistycznych ambicji Władimira Putina. Obecny temat imigracji grozi jego rozsadzeniem" – pisze francuski dziennik. "Podobnie jak w przypadku zagrożenia ze strony Rosji, większość krajów europejskich od dawna żyje w potrójnym zaprzeczeniu. Nie chciano widzieć zakłóceń, jakie wywołuje masowa i niekontrolowana imigracja w sferze politycznej, gospodarczej i kulturalnej" – analizuje "Le Figaro".

Zdaniem gazety UE "przymykała oczy na niepokój wywołany w klasie średniej i na wsi przez pragnienie elit miejskich dalszego narzucania modelu wielokulturowego, który ukazał jego ograniczenia i napięcia. Nie chciano zaakceptować związku między powstaniem partii nacjonalistycznych i populistycznych a wzrostem imigracji".

"Le Figaro" przytacza badanie przeprowadzone przez German Marshall Fund, w którym 11 z 14 krajów europejskich uznaje imigrację i zmiany klimatyczne za najważniejsze wyzwania dla kontynentu. "Jedynie Polska, Rumunia i Litwa plasują Rosję na pierwszym miejscu wśród najważniejszych kwestii bezpieczeństwa. We Francji i Niemczech największym wyzwaniem jest imigracja" – podkreśla dziennik.

"Podobnie jak kwestia rosyjska, kwestia migracji od dawna dzieli UE. Konfrontuje otwarte kraje, takie jak Francja i Niemcy, z państwami, które opowiadają się za jednorodnością kulturową, takimi jak Węgry czy Polska. Jednak podziały migracyjne są trudniejsze do ograniczenia niż te związane z zagrożeniem rosyjskim. To drugie dotyczy zasad zgodnie obowiązujących w świecie zachodnim, takich jak prawo międzynarodowe, nienaruszalność granic czy zbrodnie wojenne, podczas gdy kwestia migracji penetruje korzenie, kulturę czy religię". – twierdzi "Le Figaro".

"W obliczu bierności UE, rozdartej między antagonistycznymi wizjami i modelami, wiele państw, często pozostawionych samym sobie w obliczu kryzysów, jak np. Włochy, znacjonalizowało swoją politykę migracyjną" – ocenia dziennik.

Według "Le Figaro" Niemcy i Szwecja zamknęły swoje granice dla migrantów, a UE została osłabiona, ponieważ "niektóre kraje używają broni migracyjnej, aby osłabić Europę lub ją szantażować. Tak było w przypadku Rosji i Białorusi, które w listopadzie 2021 r. przyjęły i zepchnęły syryjskich migrantów do polskiej granicy, tylko po to, by ją naruszyć. Tak było w przypadku Turcji, która od 2015 roku ze względów finansowych, politycznych i geopolitycznych wyspecjalizowała się w szantażowaniu migracyjnym UE".

"Le Figaro" zastanawia się "dlaczego tunezyjska straż przybrzeżna nie powstrzymała migrantów przed wyjazdem, pomimo podpisanego w lipcu porozumienia z UE? Czy Rosja, która jest obecnie w stanie kontrolować afrykańskie korytarze migracyjne i wywoływać fale migracji na Morzu Śródziemnym, jest bezpośrednio lub pośrednio zaangażowana w ten nowy kryzys?"

"Wystarczyło kilka dni, aby wywołać kryzys pomiędzy trzema krajami założycielskimi Unii: Włochami, Francją i Niemcami. Sytuacja nadzwyczajna wymusiła wzrost presji na państwa afrykańskie, które przepuszczają migrantów. Rzeczywistość migracyjna i zmiany geopolityczne postępują szybciej, znacznie szybciej niż europejskie prawo i reformy" – podsumowuje francuski dziennik.

Czytaj więcej:

Dobowy rekord migrantów na kanale La Manche

Rosja próbuje rekrutować cudzoziemców i imigrantów zarobkowych

Włochy: Lampedusa ogłosiła stan wyjątkowy. Na wyspie przebywa 4,5 tysiąca imigrantów

Hiszpania: Na Wyspy Kanaryjskie przybyło w tym roku ponad 14,2 tys. nielegalnych imigrantów

  Komentarze
  • Bloop
   18 września, 13:43

   Politycy są specjalnie bezradni pewnie zarabiają na tym niezła kase

  • Shell w Nigerii
   18 września, 21:35

   Otwórzcie jakikolwiek artykuł w przeglądarce i zerknijcie co robi koncer paliwowy Shell w Nigerii.. wszystko jest zatrute , dolina Nigru , korpucje , środowisko jest tak skażone .. co Ci ludzie tam mają robić.. to brytole za tym wszystkim stoją i ich koncerny paliwowe.. polecam poczytać..

  • Taki plan antychrystów
   19 września, 07:59

   to jest częścią nastepnej układanki: układanka składa się z terroryzmu przez co inwigilacja ludzi, plandemii czyli ubicia najsłabszych żeby system ich nie utrzymywał oraz zastraszenie i zdegradowania medyków co mówia prawdę, stopniowego wywołania III wojny światowej, wywołanie największego kryzysu w Kościele, doprowadzenie do zmiany doktryny, już idiotyczny synod o synodalności w pażdzieniku czyli rozmywanie nauczania, wyniszczenie religji Katolickiej poprzez najazd muzułmanów na Europę, doprowadzenie do jednej światowej religii gdzie bogiem jest człowiek, antychryst,

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.10.2023
  GBP 5.3183 złEUR 4.6091 złUSD 4.3634 złCHF 4.7869 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama