La Liga wróciła po 3 miesiącach. Sevilla górą w pierwszym meczu

Przed pierwszym gwizdkiem piłkarze minutą ciszy uczcili pamięć ofiar pandemii. (Fot. Getty Images)
Sevilla pokonała wczoraj u siebie lokalnego rywala Betis 2:0 w 28. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii. Był to pierwszy mecz tych rozgrywek od 10 marca, później sezon wstrzymano z powodu pandemii koronawirusa. Spotkanie rozegrano bez kibiców na trybunach.

Samo spotkanie nie było porywające. Zdecydowaną przewagę miała trzecia w tabeli Sevilla, ale długo nie przekładało się to na dogodne okazje bramkowe. Bramkarza gości udało się pokonać dopiero w 56. minucie z rzutu karnego - wykorzystał go Argentyńczyk Lucas Ocampos.

Sześć minut później po dośrodkowaniu skutecznie główką uderzył Brazylijczyk Fernando Reges, ustalając wynik spotkania.

Sevilla utrzyma się na pewno na trzecim miejscu, niezależnie od wyników pozostałych spotkań tej kolejki. Zgromadziła 50 punktów i o cztery wyprzedza sklasyfikowane za jej plecami ekipy Realu Sociedad i Getafe, a o pięć Atletico Madryt. Betis jest na 12. pozycji z 33 "oczkami".

Na prowadzeniu jest Barcelona, która ma 58 punktów. O dwa mniej zgromadził wicelider Real Madryt. Broniąca tytułu "Duma Katalonii" zagra z Mallorcą jutro o godz. 21:00 czasu GMT, natomiast "Królewscy" podejmą Eibar w niedzielę o 18:30.

Madryt przejmie finał LM? "Mamy odpowiednie środki bezpieczeństwa"

Liga hiszpańska: Odwieczni rywale wznawiają walkę o tytuł