Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

LOT odwołuje rejsy na trasie Warszawa-Berlin z powodu strajku na stołecznym lotnisku BER

LOT odwołuje rejsy na trasie Warszawa-Berlin z powodu strajku na stołecznym lotnisku BER
Polskie Linie Lotnicze LOT odwołują jutrzejsze rejsy do Berlina. (Fot. Getty Images)
PLL LOT odwołuje jutro rejsy między Warszawą a Berlinem w związku z zapowiedzianym na ten dzień strajkiem ostrzegawczym na lotnisku Berlin-Brandenburg (BER) - poinformował dzisiaj rzecznik przewoźnika Krzysztof Moczulski.
Reklama
Reklama

Związek zawodowy Verdi poinformował wczoraj, że z powodu strajku ostrzegawczego z lotniska Berlin-Brandenburg (BER) w stolicy Niemiec jutro nie będą startowały samoloty pasażerskie. W strajku będą brać udział m.in. pracownicy służb obsługi naziemnej i ochrony.

"W związku z zapowiedzianym na jutro strajkiem ostrzegawczym personelu lotniska w Berlinie, rejsy do stolicy Niemiec zostaną anulowane. Pasażerowie mogą zwrócić bilet lub zmienić rezerwację na stronie lot.com " - przekazał Moczulski dzisiaj na Twitterze.

Chodzi o rejsy PLL LOT z Lotniska Chopina o godz. 9:15 i 16:35.

Strajk ostrzegawczy ma trwać jutro przez cały dzień – od rana do późnego wieczora. "W tej sytuacji należy założyć, że na lotniku BER tego dnia nie będą mogły odbywać się żadne regularne loty pasażerskie, dlatego poinformowaliśmy również wszystkie współpracujące z nami firmy o zapowiadanym strajku ostrzegawczym" - przekazała spółka lotniskowa.

Jak poinformował związek Verdi, dotychczasowe rozmowy w sprawie układów zbiorowych nie przyniosły rezultatu, w związku z czym "pasażerowie muszą spodziewać się poważnych opóźnień i odwołań lotów".

Verdi domaga się podwyżki w wysokości 500 euro miesięcznie dla pracowników obsługi naziemnej i lotniska w okresie 12 miesięcy.

Czytaj więcej:

Heathrow odnotowało największy wzrost liczby pasażerów spośród wszystkich europejskich lotnisk

Port Lotniczy Gdańsk obsłużył w 2022 roku blisko 4,6 mln pasażerów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.02.2023
  GBP 5.2571 złEUR 4.6920 złUSD 4.2928 złCHF 4.7023 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama