LM: Osłabiony Real zmiażdżył Galatasaray!

W spotkaniu piątej kolejki grupy B Ligi Mistrzów, Real Madryt ograł u siebie Galatasaray aż 4:1. Co ciekawe, Królewscy od 26. minuty grali w 'dziesiątkę' po czerwonej kartce dla Sergio Ramosa.
Mecz na Santiago Bernabeu zaczął się fatalnie dla Realu. W 26. minucie Sergio Ramos otrzymał czerwoną kartkę i osłabił swój zespół. Gospodarze nie cofnęli się jednak do obrony i objęli prowadzenie po golu Bale'a.

Ich radość trwała niespełna 60 sekund, gdyż Turcy błyskawicznie odpowiedzieli trafieniem Buluta. Po zmianie stron wydawało się, że Galatasaray rzuci się do ataków, tymczasem bramki strzelali tylko Blancos.

Najpierw Iscana pokonał Arbeloa, a chwilę później na 3:1 podwyższył Di Maria. W końcówce spotkania wicemistrzowie Hiszpanii dobili gości bramką Isco. Tym samym Real Madryt wygrał grupę B i awansował do 1/8 finału Champions League z pierwszego miejsca.

Pierwsze zwycięstwo odniósł natomiast Juventus FC. Mistrzowie Włoch pokonali u siebie FC Kopenhaga za sprawą fantastycznie grającego Arturo Vidala. Od początku meczu Bianconeri mieli przewagę, ale bramkę strzelili dopiero z rzutu karnego. W 29. minucie Jacobsen dotknął piłkę ręką w polu karnym, a "jedenastkę" na gola zamienił Vidal.

Po zmianie stron gola niespodziewanie zdobyli goście. W zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazał się Olof Mellberg, który wolejem pokonał Buffona. Stara Dama od razu rzuciła się do ataku i to szybko przyniosło efekty. Mellberg sfaulował w polu karnym Fernando Llorente, a drugą bramkę z wapna strzelił Chilijczyk Vidal. Mistrzowie Italii poszli następnie za ciosem i już 120 sekund później było 3:1. Dośrodkowanie Pogby wykorzystał Vidal, kompletując swojego hat-tricka.

Juventusowi do awansu do najlepszej "szesnastki" w Europie brakuje zaledwie remisu w Stambule.