LM: Bayern wyeliminował Arsenal!

Radość Bastiana Schweinsteigera z Bayernu po strzelonym golu (Fot. Getty Images)
Bayern Monachium zremisował na Allianz Arena 1:1 z Arsenalem w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, awansując do ćwierćfinału rozgrywek.
W bramce Kanonierów stanął tym razem Łukasz Fabiański, który zastąpił zawieszonego za czerwoną kartkę Wojciecha Szczęsnego. Polak przez 54 minuty powstrzymywał zapędy podopiecznych Pepa Guardioli, ale w 55. minucie pokonał go Bastian Schweinsteiger, asystę w tej sytuacji zanotował Franck Ribery.

Już dwie minuty później wyrównał Lukas Podolski, który kiedyś był zawodnikiem Bayernu, ale w Monachium kariery nie zrobił i oddano go bez żalu. W końcówce mocno przycisnęli Kanonierzy, ale to do Bayernu znów uśmiechęło się szczęście. Koscielny faulował w polu karnym rezerwowego Thomasa Mullera. Niemiec z jedenastu metrów uderzył w środek bramki, ale fantastyczną paradą zatrzymał jego strzał Fabiański. Piłka po tym uderzeniu zatańczyła na linii, lecz Polak wybił ją w ostatniej chwili, uprzedzając wchodzącego wślizgiem Mullera.

Tuż po tej akcji arbiter zakończył spotkanie a Bayern awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, po wygranej w pierwszym starciu w Londynie 2:0 i wciąż zachował szansę na obronę tytułu.