LM: Barca wywalczyła remis na San Siro

Remisem 1:1 zakończyło się dzisiejsze szlagierowe spotkanie w grupie H Ligi Mistrzów pomiędzy Milanem a Barceloną. Bramkę dla gospodarzy strzelił Robinho, a goście odpowiedzieli trafieniem Messiego. W drugim spotkaniu Celtic pokonał Ajax 2:1
W Mediolanie wynik już w 9. minucie otworzyli gospodarze, kiedy to dwójkową akcję Robinho - Kaka pewnym strzałem po ziemi wykończył ten pierwszy. Gra toczyła się w dobrym, szybkim tempie, a Barcelona zaczęła naciskać.

W 23. minucie przyniosło to efekty, bowiem na listę strzelców wpisał się Lionel Messi, który ładnym zwodem zmylił Constanta i strzałem przy słupku pokonał Amelię.

Druga partia rozpoczęła się od fantastycznej akcji Muntariego i Robinho. Brazylijczyk dostał od partnera świetne podanie w pole karne Valdesa i nie trafił w futbolówkę. Później znów do głosu doszli goście. Bliscy szczęścia byli Andres Iniesta i Xavi.

Po wejściu na murawę Mario Balotelliego gra Milanu nieco się ożywiła, ale to Barca nadal ją prowadziła i to goście byli bliżej zdobycia drugiego gola.

W drugim meczu Celtic pokonał Ajax 2:1, a kibice nie oglądali tak ciekawego widowiska. Obie ekipy grały dość zachowawczo i bardzo rzadko pojawiały się pod bramką. Dopiero w 43. minucie Denswil sfaulował w polu karnym Stokesa i sędzia wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się James Forrest.

Druga odsłona rozpoczęła się dużo lepiej dla gospodarzy, bowiem w 54. minucie wynik spotkania podwyższył strzałem z dystansu Biram Kayal. Od tego momentu gospodarze zaczęli kontrolować przebieg gry i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Holendrzy byli w stanie tylko strzelać z dystansu, ale ich próby nie mogły odnaleźć drogi w światło bramki.

W 88. minucie obrońca Celtiku, Nir Biton, brutalnie sfaulował rywala i został usunięty z boiska. Przeciwnicy, grając w przewadze, zdobyli jeszcze honorowego gola. Bramkę na 1:2 strzelił Lasse Schone. Łukasz Załuska (Celtic) cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

***

AC Milan - FC Barcelona 1:1 (1:1)

1:0 Robinho 9' 1:1 Messi 23'

AC Milan: Amelia - Abate, Zapata, Mexes, Constant - Montolivo, De Jong, Muntari - Birsa (80. Poli), Robinho (64. Balotelli), Kaka (71. Emanuelson)

Barcelona: Valdes - Alves, Pique, Mascherano, Adriano - Busquets, Xavi, Iniesta - Alexis Sanchez (74. Fabregas), Neymar (81. Pedro), Messi Żółte kartki: Montolivo, Muntari (Milan) - Alexis Sanchez, Fabregas (Barcelona) Sędziował: Felix Brych (Niemcy)

***

Celtic Glasgow - Ajax Amsterdam 2:1 (1:0)

1:0 Forrest 45' (kar.) 2:0 Kayal 54' 2:1 Schone 90+4'

Celtic: Forster - Ambrose, Lustig (77. Biton), van Dijk, Mulgrew - Samaras, Pukki (90. Balde), Kayal (70. Ledley), Izaguirre - Stokes, Forrest

Ajax: Cillessen - Van Rhijn (80. Schone), Veltman, Denswil, Blind - De Jong, Poulsen (68. Boilesen), Serrero - Andersen, Sigthorsson, Fischer (72. de Sa)

Żółte kartki: van Dijk (Celtic) - Poulsen, Veltman (Ajax)
Czerwona kartka: Nir Biton (88. minuta, Celtic, za brutalny faul) Sędziował: Ivan Bebek (Chorwacja)