LM: Awans Chelsea oraz Schalke! Steaua poza pucharami

W dzisiejszych meczach, kończących zmagania w grupie E Ligi Mistrzów, Chelsea pokonała 1:0 Steauę Bukareszta, Schalke 04 Gelsenkirchen uporało się z FC Basel (2:0).
Zwycięstwo The Blues - i zarazem pierwsze miejsce w grupie - zapewnił gol Demby Ba z 11. minuty spotkania rozegranego na Stamford Bridge w Londynie. Łukasz Szukała rozegrał cały mecz w barwach drużyny przyjezdnej.

Z kolei Schalke o swoim awansie przesądziło dopiero w drugiej połowie meczu ze szwajcarską Bazyleą. Gole Juliana Draxlera oraz Joela Matipa ustaliły wynik rywalizacji. Trzeba jednak zaznaczyć, że goście od 32. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Ivanova.

Do fazy play-off Ligi Mistrzów awans z grupy E wywalczyły więc Chelsea oraz Schalke, natomiast drużyna FC Basel zagra w nowym roku w Lidze Europy.