Menu

Kwarantanna w UK: Z lotniska można wrócić do domu metrem

Kwarantanna w UK: Z lotniska można wrócić do domu metrem
Ludziom odradza się korzystania z transportu publicznego, ale jeśli nie mają innej możliwości, mogą to zrobić. (Fot. Getty Images)
Im więcej krajów jest usuwanych z brytyjskiej listy tzw. mostów powietrznych, tym więcej osób wracających z wakacji musi poddać się dwutygodniowej kwarantannie. Okazuje się jednak, że izolacja nie obowiązuje podczas podróży powrotnej z lotniska do domu.
Reklama

Za nieprzestrzeganie kwarantanny w Anglii, Walii i Irlandii Północnej grozi kara w wysokości 1 000 funtów, w Szkocji - 480. W przypadku, gdy podróżny nie dostarczy dokładnej deklaracji dotyczącej danych kontaktowych, grzywna może wzosnąć nawet do 3 200 funtów.

Tymczasem wiele osób przybywających na londyńskie lotnisko Heathrow - zwłaszcza londyńczyków - planuje powrót do domu metrem.

Dlatego pojawiają się pytania: Czy to jest dozwolone? Czy członek personelu Heathrow powstrzymuje ludzi przed wejściem na pokład metra, jeśli przyjechali np. z Hiszpanii? A może port dysponuje specjalnym wagonem do "kwarantanny" na czas podróży?

Okazuje się jednak, że metrem można wrócić do domu, jakby kwarantanna w ogóle nie obowiązywała - wyjaśnia portal MyLondon.news.

Na rządowej stronie internetowej pod nagłówkiem "Jak podróżować do miejsca, w którym się izolujesz", można znaleźć informację, że "po wylądowaniu należy udać się prosto do miejsca, w którym poddajemy się kwarantannie" i "możemy skorzystać z transportu publicznego tylko wtedy, gdy nie mamy innej opcji". 

Przedstawiciele Transport for London (TfL) potwierdzili w rozmowie z MyLondon.news, że ludziom odradza się korzystania z transportu publicznego, ale jeśli nie mają innej możliwości, mogą to zrobić - o ile zakrywają nos oraz usta i utrzymują dwumetrowy dystans od innych osób. 

TfL zapewnił również, że pociągi są poddawane rygorystycznemu czyszczeniu przy użyciu szpitalnego środka dezynfekującego.

Czytaj więcej:

Rząd UK krytykowany za spóźnione wprowadzenie kwarantanny

UK przywraca kwarantannę dla podróżnych z Francji, Holandii i Malty

Covid-19: Norwegia wpisała Wielką Brytanię na "czerwoną listę"

UK wprowadza kwarantannę dla podróżnych z Chorwacji i Austrii

UK: Jak uniknąć kwarantanny, przejeżdżając przez Francję?

  Komentarze
  • Janusz
   23 sierpnia, 12:41

   No i w ten sposób cała Anglia, cała Brytania, cała Europa i cały świat wpadły w pętlę oszustwa. Nie chcą się przyznać do pomyłki na samym początku, więc brną dalej. Nawet testy na granicach nic nie dadzą, bo gdzie izolować zarażonych. Jak ich przewieźć, bez kontaktu z innymi. Itp. itd. Tylko Szwedzi jakoś z tego wybrnęli. BoJo mial szansę na poczatku, lecz później " sterowanie" społeczeństwem, okazało się zbyt łakomym kąskiem.

  • Kaszpirowski
   23 sierpnia, 14:21

   Z fusów to wywrozyles czy zlota kula Ci powiedziała.

  • Janusz
   23 sierpnia, 14:57

   Kaszpirowski@ Jest coś takiego, jak logika. Mam nadzieję, że nie jest Tobie obca ? A poza tym "udany" żart, ale sądzę, że bardziej powinien być skierowany do tych, którzy rządzą.

  • Anek
   23 sierpnia, 19:15

   I tym samym metrem jadą ludzie do pracy
   Znajomego żona gdy złapała wirusa była namawiana żeby chodziła do pracy. Mieli jej dać odizolowana kabinę .
   Dlatego tak się to rozprzestrzenia.

  • Apollo
   23 sierpnia, 19:33

   Janusz@
   Dokładnie tak, dobrze mówisz.
   Większość krajów już wstydzi się tego, że zostali wtobieni, dlatego kontynuują ta śmieszna "walkę".

   Idąc za pomysłem z artykuł możemy wyobrazić sobie pewna sytuację.
   **Przyleciałem z Hiszpanii, ale mieszkam w Bristolu, 3h drogi autem. Traf chciał że nie było lotu berposrednio do mnie do miasta, został tylko Londyn. Nie mam auta, więc przyjechałem wcześniej megabusem. Dobra, jestem na lotnisku, robią test, na wszelki wypadek zalecają mi 14 dni kwarantanny w domu, ok, jade. Zaznaczam że hipotetycznie jestem zakażony, choć test nic nie wykrył.

  • Apollo
   23 sierpnia, 19:41

   Biorę busa lub inny środek transportu. Mijam przynajmniej z 500-700 osób.
   OK, jestem na Victoria Station, tam wita mnie kolejne 300 osób.
   Widzę, że mam czas to idę zapalić, może do sklepu za rogiem, i wracam.
   Po kilku godzinach jestem w Bristolu, nie ma tłumów, nie mieszkam blisko, znów muszę brać busa.
   Jest, wreszcie się udało! Teraz jako potencjalny nosiciel wirusa mogę poddać się 14dni aresztu domowego.

   Gdzie tu sens?

  • Wasaty Jasiu
   23 sierpnia, 19:50

   A co Chodzi

  • Krzysiek
   23 sierpnia, 20:39

   Widac ze ro sciema nie ma tu wogole logiki wirus jest bardzo medialny co komentarz nikt nie zna chorego jak juz sie zglasza jakis to objawy opisane pasuja do grypy badz zapalenia pluc ale ktos tu robi plebs w konia i nie o zdrowie tu chodzi to pewne

  • Lucas
   24 sierpnia, 01:46

   Jak z ta kwarantana przylatujac do UK z PL

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Reklama