Menu

Książę William opowiedział o traumie, którą była dla niego śmierć matki

Książę William opowiedział o traumie, którą była dla niego śmierć matki
Z danych wynika, ze nawet 16 proc. brytyjskich mężczyzn przynajmniej raz w życiu zmagało się z depresją. (Fot. Getty Images)
Wczoraj wieczorem brytyjska stacja BBC wyemitowała film 'Football, Prince William and Our Mental Health'. Bohaterami dokumentu byli książę William i były piłkarz, Marvin Sordell. Obaj stracili rodziców, gdy byli bardzo młodzi. Opowiedzieli, jak ta strata wpłynęła na ich życie i jakimi są ojcami.
Reklama

"Pojawienie się dzieci zmienia wszystko. Jeśli doświadczyłeś w życiu traumy, twoje emocje wracają bardzo szybko, bo to nowy etap w twoim życiu i nie ma nikogo, kto mógłby ci pomóc" - wyznał w filmie książę William. Po czym dodał, że to uczucie bardzo go przytłoczyło.

Odniósł się także do relacji ze swoją żoną w czasie, gdy zostali rodzicami: "Bardzo się wspieraliśmy i przechodziliśmy przez trudne chwile razem, rozwijaliśmy się i uczyliśmy".

William zdradził jednak, że mimo wsparcia, jakie dostał od Kate, zdarzały mu się gorsze momenty. "Emocje pojawiają się nagle, nie wiadomo skąd. Nawet te, z którymi wydawało ci się, że już sobie poradziłeś" - przyznał.

Właśnie z tego powodu, jego zdaniem, bycie rodzicem jest wyjątkowo trudne dla tych osób, które dorastały bez mamy lub taty. Dla niego samego moment, w którym został ojcem, był "najpiękniejszą i jednocześnie najbardziej przerażającą chwilą w życiu".

Drugim bohaterem filmu był piłkarz Marvin Sordell. Dorastał bez ojca i z tego powodu zmagał się z depresją. Sam jeszcze nie ma dzieci, ale - zdaniem księcia Williama - kiedy już je będzie miał, świetnie poradzi sobie z ich wychowaniem.

"Twój tata byłby z ciebie dumny. Jestem pewien, że podejmiesz dobre decyzje, widzę, jakim jesteś człowiekiem i będziesz wspaniałym ojcem" - stwierdził książę. Piłkarz odwdzięczył się podobnym wsparciem i stwierdził, że księżna Diana również byłaby dumna ze swojego syna.

Wyznania Williama dotyczące Diany poruszyły internautów. (Fot. Getty Images)

Wyemitowany we wczorajszyy wieczór film był głośno komentowanym na Twitterze, bo poruszył Brytyjczyków. "To wspaniałe, że byli szczerzy i tak się otworzyli. Uroniłam kilka łez" - napisała jedna z inetrnautek. "Dziękuję, że podzieliliście się swoją historią" - dodała inna. "Książę William i jego drużyna zrobili dobrą robotę. Wasza wysokość, mama byłaby z ciebie dumna" - skomentowała kolejna.

Internauci zwrócili uwagę, że publiczne dyskusje o zdrowiu psychicznym są bardzo potrzebne, zwłaszcza ze względu na mężczyzn, którzy często są stygmatyzowani, jeśli ujawniają swoje emocje. Z danych Mental Health Foundation wynika, że nawet 16 proc. brytyjskich mężczyzn przynajmniej raz w życiu zmagało się z depresją bądź innymi problemami natury psychicznej, a 6 proc. ojców doświadcza tego typu trudności po narodzinach dziecka.

Czytaj więcej:

Plac księżnej Diany już wkrótce w Paryżu

Harry i Meghan pozwali brytyjski tabloid

Harry poślubił Meghan, bo "jest podobna do Diany"

Meghan uważa, że "członkowie rodziny królewskiej spiskowali przeciwko niej"

  Komentarze
  • Alalalal
   29 maja, 13:33

   Jak byl maly byl slodlim dzieckiem.Teraz to taka chodzaca Royal Mendoza.nie lubie go.

  • Dociekliwy
   29 maja, 22:17

   Mysle, ze on wie, kto zlikwidowal jego mame. Nigdy im nie przebaczy. Dlatego tez mlodszy odszedl z rodziny krolewskiej, postapil bardziej emocjonalnie pod naciskiem zony. William jako ze starszy bardziej opanowany ma bogata wiedze o dworze krolewskim, zasadach tam panujacych nie podejmuje pochopnych decyzji. PRAWDY dowiemysie tak naprawde za wiele lat.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama