Menu

Książę Karol ma koronawirusa

Książę Karol ma koronawirusa
Pogłoski o zarażeniu księcia Karola okazały się prawdziwe. (Fot. Getty Images)
Brytyjski następca tronu, książę Karol ma pozytywny wynik testu na koronawirusa - potwierdziło biuro jego oficjalnej rezydencji Clarence House. Zapewniono, że choroba ma łagodny przebieg, a poza tym książę czuje się dobrze.
Reklama

"Książę Walii uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Ma łagodne objawy, ale poza tym jest w dobrym zdrowiu i od kilku ostatnich dni normalnie pracuje w domu. Księżna Kornwalii również została przetestowana, ale nie ma wirusa" - przekazało w oświadczeniu Clarence House.

Poinformowano, że zarówno 71-letni Karol, jak i jego żona, 72-letnia księżna Camilla przebywają obecnie na zamku Balmoral w Szkocji.

"Zgodnie z zaleceniami rządowymi i medycznymi, książę i księżna są teraz w Szkocji, gdzie poddają się izolacji. Testy zostały przeprowadzone przez oddział NHS (publiczna służba zdrowia - przyp.red.) w Aberdeenshire, który spełnia kryteria wymagane do przeprowadzenia testów. Nie jest możliwe ustalenie, od kogo książę złapał wirusa z powodu dużej liczby spotkań, jakie odbył w ostatnich tygodniach pełniąc publiczną rolę" - dodano.

Książę Karol odbył w ostatnim czasie wiele spotkań. (Fot. Getty Images)

Pałac Buckingham poinformował, że królowa Elżbieta II po raz ostatni widziała się z najstarszym synem 12 marca i jest w dobrym zdrowiu. Dodano, że postępuje ona zgodnie z zaleceniami lekarzy.

Ostatnie publiczne wydarzenie, w którym uczestniczył książę Karol miało miejsce 12 marca, jednak jak podała agencja Press Association, później brał on jeszcze udział w kilku prywatnych spotkaniach i wszyscy ich uczestnicy zostali poinformowani o konieczności kwarantanny.

Według wczorajszych danych brytyjskiego ministerstwa zdrowia, do tej pory w całym kraju wykryto ponad 8 tys. przypadków koronawirusa, z czego 422 okazały się śmiertelne.

Królowa Elżbieta II przebywa obecnie na zamku w Windsorze. (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

Elżbieta II nawołuje do jedności w przesłaniu do narodu

W UK zawieszono uroczyste zmiany warty przed pałacami królewskimi

"Koronawirusem już mogła zakazić się połowa populacji Wielkiej Brytanii"

  Komentarze
  • Hroman
   25 marca, 12:44

   Wkoncu doczekał sie korony

  • Ttt
   25 marca, 14:03

   Jesli zatrujesz powietrze ktorym oddychaja zwykli ludzie to krolowie tez sie udusza bo niema innego wszyscy oddychamy tym samym. 😷

  • Powietrze zatruli zli
   25 marca, 15:38

   ludzie juz od dawna zeby pozbyc sie ludzi

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama