Menu

Książę Karol: Milion młodych Brytyjczyków może potrzebować pomocy

Książę Karol: Milion młodych Brytyjczyków może potrzebować pomocy
Książę Karol porównał obecną sytuację młodych ludzi do fali bezrobocia w Wielkiej Brytanii w latach 70-tych. (Fot. Getty Images)
Na łamach 'Sunday Telegraph' ukazał dziś felieton księcia Walii, który podzielił się swoimi refleksjami na temat wpływu koronawirusa na życie Brytyjczyków. Zdaniem księcia Karola, 'czas pandemii jest wyjątkowo trudny dla młodych ludzi'.
Reklama

Książę Karol ocenił w swoim artykule, że "nawet milion młodych ludzi może potrzebować pilnej pomocy".

Syn brytyjskiej monarchini wskazał, że wyzwanie, przed jakim stoi całe społeczeństwo "jest ogromne, ale nie niemożliwe do pokonania".

Brytyjscy analitycy od kilku miesięcy alarmują, iż wpływ pandemii na młodych ludzi jest nieproporcjonalnie duży.

Naukowcy ostrzegli, że w związku z epidemią bardziej widoczne stały się luki edukacyjne między bogatszymi i biedniejszymi uczniami.

Dodatkowym problemem jest gigantyczna presja, z jaką borykają się obecnie młodzi mieszkańcy Wysp. Wymaga się od nich szczególnej wrażliwości na zasady higieny i przestrzegania dystansu społecznego, ponieważ nieświadomie mogą roznosić koronawirusa, który zagraża osobom starszym i schorowanym. Według naukowców, mniejszy kontakt z rówieśnikami może mieć poważne skutki dla ich przyszłości.

Rządowe dane potwierdzają, że bezrobocie najdotkliwiej dotyka młodych ludzi. (Fot. Getty Images)

Oficjalne rządowe dane nie stanowią w tej kwestii wyjątku - bezrobocie w Wielkiej Brytanii w największym stopniu dotknęło właśnie najmłodszych uczestników rynku pracy. 

"To trudny czas dla każdego, ale szczególnie dla młodych" - podkreślił książę Karol, porównując obecną sytuację z falą bezrobocia w latach 70-tych. To właśnie tamtejszy kryzys stał się powodem, dla którego książę Walii założył organizację Prince's Trust.

"Pomagamy osobom w wieku 11-30 lat, aby mogli zyskać wartościowe w przyszłości umiejętności i znaleźć pracę" - wskazał syn Elżbiety II. 

Książę Karol sam został zakażony koronawirusem na samym początku pandemii. Po wyzdrowieniu otworzył on specjalny fundusz - Young People Relief Fund - którego celem jest pomoc finansowa młodym ludziom dotkniętym przez epidemię.

Czytaj więcej:

Książę Karol zarabia coraz więcej

Księżna Camilla nie może się doczekać, by przytulić wnuki

Dzisiaj Elżbieta II pobije rekord. Będzie na tronie już 25 tys. dni

Londyn: Książę Kentu otworzył wystawę poświęconą polskim lotnikom

Księżniczka Eugenia spodziewa się dziecka

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.10.2020
  GBP 5.077 złEUR 4.588 złUSD 3.873 złCHF 4.271 zł

  Sport


  Sport

  Reklama