Menu

Książę Karol: Całej rodzinie ogromnie brakuje mojego ojca

Książę Karol: Całej rodzinie ogromnie brakuje mojego ojca
Relacje Karola z ojcem nie zawsze były łatwe. (Fot. Getty Images)
Brytyjski następca tronu, książę Karol złożył wczoraj wieczorem bardzo osobisty hołd zmarłemu dzień wcześniej ojcu, księciu Filipowi, podkreślając, że całej rodzinie królewskiej ogromnie go brakuje i jest wdzięczna za wszystkie wyrazy wsparcia.
Reklama
Reklama

"Mój ojciec przez ostatnie 70 lat pełnił najbardziej niezwykłą, oddaną służbę królowej, mojej rodzinie i krajowi, a także całej Wspólnocie Narodów" - oświadczył książę Karol przed swoją wiejską rezydencją Highgrove House w hrabstwie Gloucestershire.

"I jak można sobie wyobrazić, mojej rodzinie i mnie brakuje mojego ojca ogromnie - był bardzo kochaną i docenianą postacią, a poza wszystkim innym, mogę sobie wyobrazić, że byłby tak głęboko poruszony liczbą innych ludzi - tutaj i gdzie indziej na całym świecie we Wspólnocie Narodów - którzy również, jak sądzę, podzielają naszą stratę i nasz smutek" - stwierdził najstarszy syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa.

"Mój drogi tata był bardzo wyjątkową osobą, która byłaby przede wszystkim zdumiona reakcją i wzruszającymi rzeczami, które się o nim mówi. I z tego punktu widzenia jesteśmy, moja rodzina, głęboko wdzięczni za to wszystko - to podtrzyma nas w tej szczególnej stracie i w tym szczególnie smutnym czasie" - dodał.

Książę Karol w piątek po południu pojechał na zamek w Windsorze, aby pocieszyć królową. Wczoraj odwiedzili ją także pozostali dwaj synowie - książę Andrzej oraz książę Edward wraz z żoną.

Książę Filip, który małżonkiem Elżbiety II był przez ponad 73 lata, zmarł w piątek rano na zamku w Windsorze - na dwa miesiące przed setnymi urodzinami oraz trzy i pół tygodnia po wyjściu ze szpitala. W trakcie miesięcznego pobytu księcia Filipa w szpitalu - najdłuższego w jego życiu - odwiedzili go zarówno Karol, jak i Edward.

Jak się uważa, relacje Karola z ojcem nie zawsze były łatwe. Książę Filip sam przyznał kiedyś, że różnią się oni w spojrzeniu na życie, wskazując: "On jest romantykiem, a ja jestem pragmatykiem. To oznacza, że widzimy rzeczy inaczej".

Wczoraj poinformowano, że pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w następną sobotę, 17 kwietnia. Do następnego dnia po pogrzebie w Wielkiej Brytanii będzie trwała żałoba narodowa.

Czytaj więcej:

Książę Filip nie żyje. Mąż królowej Elżbiety II miał 99 lat

Brytyjscy politycy składają hołd zmarłemu księciu Filipowi

Pogrzeb księcia Filipa ma się odbyć w Windsorze

W Belfaście sporadyczne ataki na policję mimo żałoby po śmierci Filipa

Brytyjska prasa: Książę Filip był modernizatorem monarchii

Pogrzeb księcia Filipa w sobotę 17 kwietnia

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama