Menu

Książę Harry został w Anglii dłużej, by odwiedzić Elżbietę II w dniu jej urodzin

Książę Harry został w Anglii dłużej, by odwiedzić Elżbietę II w dniu jej urodzin
Jutro - 21 kwietnia - królowa Elżbieta II będzie obchodzić 95. urodziny. Jednak w tym roku, ze względu na żałobę po śmierci księcia Filipa, ten dzień nie będzie hucznie świętowany na dworze, jak to bywało w minionych latach. Monarchini na pewno może liczyć jednak na osobiste życzenia od swojego wnuka Harry'ego. Jak podają brytyjskie media, książę nie poleciał do Los Angeles tuż po pogrzebie.
Reklama
Reklama

To będą pierwsze od ponad 70 lat urodziny, które Elżbieta II spędzi bez księcia Filipa u boku. Z tego powodu będą one dla królowej wyjątkowo trudne. Monarchini wciąż bardzo przeżywa śmierć męża, który zmarł 9 kwietnia w wieku 99 lat, a 17 kwietnia został pochowany w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor.

Jak ujawniają brytyjskie media, dzień urodzin monarchini zamierza podobno spędzić tak jak kilka ostatnich dni po uroczystościach pogrzebowych księcia Filipa - na zamku Windsor, w towarzystwie najbliższych współpracowników i trzech psów. Prawdopodobnie królową odwiedzą także członkowie rodziny królewskiej. Zdaniem angielskiej prasy, wsród nich będzie książę Harry, który podobno przedłużył swój pobyt w Wielkiej Brytanii, by móc spotkać się z królową w dniu jej urodzin i osobiście złożyć jej życzenia. Książę Sussex odwiedził ojczyznę po raz pierwszy od ponad roku, kiedy to razem z żoną Meghan i synkiem Archiem wyemigrował do Ameryki Północnej.

Publiczne obchody urodzin królowej Elżbiety II będą w tym roku również skromniejsze nie tylko z powodu żałoby, ale też ze względu na pandemię koronawirusa. Już wiadomo, że nie odbędzie się coroczne święto "Trooping the Colour", organizowane zwyczajowo w czerwcu, w czasie którego była organizowana bardzo widowiskowa parada wojska i orkiestr, a cała rodzina królewska przejeżdżała ulicami Londynu w karocach – te uroczystości zostały odwołane drugi rok z rzędu. Jak podaje People.com, pałac Buckingham w zamian rozważa zorganizowanie mniejszej uroczystości, która prawdopodobnie odbędzie się na zamku Windsor.

Królowa wróciła do swoich królewskich obowiązków już kilka dni po śmierci Filipa – wzięła udział w ceremonii przejścia na emeryturę Earla Peela, który ustąpił ze stanowiska Lorda Chamberlaina tydzień przed śmiercią księcia Edynburga. Pojawiły się też doniesienia, że przez jakiś czas w oficjalnych obowiązkach monarchini będą teraz towarzyszyć członkowie rodziny królewskiej. Jak poinformował asystent rzecznika pałacu Buckingham: "Rodzina będzie się starała być przy królowej, która zamierza kontynuować swoją pracę, bo jest przekonana, że książę Filip by tego sobie życzył". Przy okazji uciął też spekulacje, że teraz, po śmierci męża, królowa rozważa abdykację.

Czytaj więcej:

Książę Harry przyleciał na pogrzeb swojego dziadka. Meghan została w USA

William i Harry żegnają zmarłego dziadka. Wydali osobne oświadczenia

Elżbieta II nie ma żalu do Meghan o to, że nie przyleci na pogrzeb księcia Filipa

Pogrzeb księcia Filipa niczego nie zmienił? Harry i William nadal od siebie stronią

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.05.2021
  GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama