Menu

"Kredytowe wakacje" w UK przedłużone o trzy miesiące

"Kredytowe wakacje" w UK przedłużone o trzy miesiące
Dotychczas 1,8 miliona klientów hipotecznych skorzystało z opcji odroczenia spłaty kredytu. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie banki pozwolą osobom dotkniętym epidemią koronawirusa na odroczenie spłaty kredytu hipotecznego o kolejne trzy miesiące. Początkowo tzw. 'wakacje kredytowe' miały trwać do czerwca.
Reklama

Wakacje hipoteczne rozpoczęły się w marcu, umożliwiając ludziom odroczenie płatności bez wpływu na ich zdolność kredytową - informuje BBC.

W przypadku pierwszych wnioskodawców ta chwila wytchnienia od kredytu skończyłaby się już w czerwcu, ale Skarb Państwa zadecydował o przedłużeniu "hipotecznych wakacji" o kolejne trzy miesiące - do września.

"Jednak osoby, które są w stanie nadal spłacać raty kredytu hipotecznego, powinny to robić, bo leży to w ich najlepszym interesie" - podkreślił Christopher Woolard, dyrektor naczelny organu nadzoru finansowego Financial Conduct Authority (FCA).

Odroczone płatności będą musiały zostać spłacone później, więc pożyczkobiorcy będą musieli stawić czoła wyższym rachunkom po zakończeniu tzw. wakacji.

Do końca lipca wydłużono również termin składania wniosków o kontynuowanie wakacji hipotecznych przez właścicieli domów.

Dotychczas 1,8 miliona klientów skorzystało z opcji odroczenia spłaty kredytu za nieruchomość. Organ bankowy, UK Finance, szacuje, że taka rata wynosi średnio 755 funtów miesięcznie.

Czytaj więcej:

Koronawirus w UK: Banki odraczają spłaty kredytów

Banki zaczynają oferować klientom zawieszenie spłaty rat

Banki w UK rezygnują z udzielania pożyczek hipotecznych

Od obniżek czynszu po wakacje hipoteczne - najczęściej zadawane pytania

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama