Kowalczyk odpadła w kwalifikacjach w Drammen

Justyna Kowalczyk nie maiłą szczęścia w Drammen (Fot. Getty Images)
Justyna Kowalczyk ostatecznie zajęła 48. miejsce i odpadła w kwalifikacjach sprintu techniką klasyczną w norweskim Drammen. To był pierwszy start Polki w Pucharze Świata w biegach narciarskich po blisko miesięcznej przerwie.

Kwalifikacje wygrała Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg, która jest faworytką środowych zawodów. Osiągnęła czas 2.52,80.

Kowalczyk była gorsza od niej o 15,61 s. Sporego pecha miała czwarta w klasyfikacji generalnej PŚ Szwedka Charlotte Kalla, która ze stratą 12,06 s do Oestberg została sklasyfikowana na 31. miejscu (do ćwierćfinałów awansowała czołowa "30").

Na starcie zabrakło natomiast Norweżki Therese Johaug, która zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ. Johaug o 210 punktów wyprzedza Oestberg. Kowalczyk sklasyfikowana jest na 23. miejscu.