Menu

Koronawirus w UK: Prawie 1 000 zgonów w ciągu doby

Koronawirus w UK: Prawie 1 000 zgonów w ciągu doby
To największa dobowa liczba zgonów od początku epidemii. (Fot. Getty Images)
Kolejne 980 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wzrosła do 8 958 - poinformował dzisiaj po południu brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.
Reklama

Bilans obejmuje nowo zarejestrowane zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17:00 w środę a godz. 17:00 we czwartek. To największa dobowa liczba zgonów od początku epidemii. Dotychczas najwyższym bilansem był ten podany we środę - 938 zmarłych.

Jeśli chodzi o poszczególne części Zjednoczonego Królestwa, to najwięcej osób zmarło w Anglii - 8 114, następnie w Szkocji - 447, Walii - 315 oraz w Irlandii Północnej - 82.

Jednocześnie Hancock poinformował, że od początku epidemii potwierdzono 70 272 przypadki koronawirusa, co oznacza wzrost o 5 195 zakażeń w stosunku do stanu z wczoraj, czyli nieco wyższy niż wynosiła średnia od początku miesiąca. 

Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie pod względem liczby zgonów - więcej ich zanotowano we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Francji.

Czytaj więcej:

Trump o respiratorach dla UK: "Załatwimy to"

Co 3. mieszkaniec UK zaniepokojony zwiększonymi uprawnieniami policji

UK: Kolejne 881 osób zmarło z powodu koronawirusa, łącznie 7 978

Raab: Jeszcze nie czas na znoszenie ograniczeń związanych z epidemią

Praca zdalna "zaczyna niszczyć" Brytyjczyków

W UK trójka chorych w wieku 99, 99 i 101 lat pokonała Covid-19

  Komentarze
  • M
   10 kwietnia, 18:25

   Umieralnosc ponad 10% dobrze cisna

  • Asan
   10 kwietnia, 18:33

   Czyli UK wysuwa się na lidera. Jeszcze trochę i dogoni inne "zdyscyplinowane" narody Europy jak Włochy , Francja i Hiszpania.

  • Ojoj
   10 kwietnia, 19:48

   T e testy sa falszywe. Z chin .chodzi o wrowadzenie szczepionek z chipami .kazdy juz to wie

  • Mike
   10 kwietnia, 20:46

   To w końcu jest pandemia czy epidemia?

  • Nie panikowac
   10 kwietnia, 21:04

   co roku umiera 16 mln ludzi na świecie A wy rozczulacie sie nad glupota innych, ludzie nie sa przyzwyczajeni do tego by nigdzie nie wychodzic, tutaj nikt nie dostal wyroku, ze musi siedziec ilez mozna ogladac telewizje czy wcinac chrupki I pic piwo, tez trzeba sie dotlenic, ludzie starsi najbardziej olewaja restrykcje ale oni swoje przezyli , mlodziez ma to gdzies a wiekszosc wychodzi z zalozenia dzisiaj ty jutro moze Ja wiec co sie dziwicie , nikt nie obiecal jutra I jest jak jest I trzeba sie przyzwyczaic do tego nie zatrzymacie tego I jad tutaj nie pomoze trzeba sie przygladac temu I tyle

  • Lutek
   10 kwietnia, 23:18

   Ziomek pracuje w Lincoln w fabryce czipsów. Zakład zaklasyfikowano do " key food factory" a pracownicy i agencyjni stali się nagle niezbędnymi "key workers" !!! W końcu czipsy to podstawowy artykuł żywnościowy ...
   Dla zgodności ze standardami safety and hygiene na podłogach w korytarzu i w szatniach przylepiono taśmy co 2 metry aby trzymać "social distance" a w kantynie przy stole mogą siedzieć tylko 2 osoby. OK- pozory są a na produkcji wszyscy ściśnięci przez 12 godzin w małej hali produkcyjnej...Najważniejsze,że co metr nalepki ostrzegawcze i banery a biznes kręci się AS USUALY !!!!

  • Przemko
   10 kwietnia, 23:50

   pytanie mam do baranów nakręcających spiralę durnego strachu? jak ktoś miał COVID19 i spadł z 10 piętra na beton - to też jest ofiarą koronawirusa???? litości! przestańcie siać panikę i bredzić!

  • !!!
   11 kwietnia, 08:04

   Piątek 10/04 -Locket Road -Harrow - parkuje przy rondzie . Wszystkie sklepy otwarte , fryzjer pracuje - żaluzje opuszczone do połowy . Policja parkuje przy moim samochodzie . Robią zakupy w Wenzels i siedzą 10- minut w samochodzie . Nie widząc otwartych sklepów , fryzjerów .... Zaznaczam inf. - payment only in cash .

  • Emi
   11 kwietnia, 08:42

   To wina służby zdrowia, niestety... :( Do szpitala zabierają osoby które maja już trudności z oddychaniem... :/ wiadomo! Takich trudniej uratować... :(

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama