Menu

Koronawirus: Lewandowscy zdecydowali, komu przekażą milion euro

Koronawirus: Lewandowscy zdecydowali, komu przekażą milion euro
Już wiadomo, że cała kwota trafi do Polski, a 4 miliony złotych zostaną podzielone po równo między wszystkie szpitale zakaźne. (Fot. Instagram/RL9)
Anna i Robert Lewandowscy, którzy w sobotę podjęli decyzję o tym, że przekażą milion euro na walkę z pandemią koronawirusa, dziś zdecydowali, komu dokładnie przekażą te pieniądze.
Reklama

Cała kwota trafi do Polski - 4 miliony złotych zostaną podzielone po równo między wszystkie szpitale zakaźne. Jest ich w naszym kraju 83.  Pozostała kwota, czyli ponad pół miliona złotych, zostanie przekazana na inne cele związane z walką z epidemią.

Lewandowscy, wraz z prawnikami, jeszcze dziś zamierzają przygotować stosowne dokumenty, dzięki którym będą mogli jednocześnie przekazać środki wszystkim szpitalom.

Decyzję o takim rozlokowaniu środków Lewandowcy podjęli po konsultacjach z polskimi służbami, które koordynują walkę z koronawirusem w Polsce. Napastnik i jego żona uznali bowiem, że szpitale zakaźne najbardziej potrzebują dziś wsparcia finansowego, a ich szefowie najlepiej wiedzą, jak te środki finansowe pożytecznie wykorzystać.

"Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc, to róbmy to. Dobro wraca" - napisali w sobotę Lewandowscy w swoich mediach społecznościowych, informując jednocześnie o tym, że postanowili przekazać pieniądzę na walkę z pandemią.

Anna i Robert zaapelowali też o to, by zachować szczególną ostrożność i nie narażać się na zakażenie: "Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni. 

Czytaj więcej:

Bayern zakupił piłkarzom sprzęt do ćwiczenia w domu

Piłkarze Bayernu rozpoczęli treningi przez internet

Anna i Robert Lewandowscy przekazują milion euro na walkę z Covid-19

  Komentarze
  • Darek
   23 marca, 17:00

   Wspanialy gest - jestem pod wrazeniem

  • Podziwiam
   23 marca, 20:47

   Podziwiam Panstwa Lewandowskich za ich Szczodrość w niesieniu pomocy swoim Rodakom w okolicznościach okrutnej epidemi koronawirusa
   To wielka chluba mając takich Rodaków
   Pozdro dla wszystkich Rodaków

  • Wiki
   23 marca, 21:49

   Dziękuję państwu Lewandowskim w imieniu mojej rodziny w Polsce. Ja niestety zostałam uziemiona w UK i ten jakże nieprzyjemny i niebezpieczny czas poświęcam swojemu małemu Skarbowi.
   Pozdrawiam z całego serca i wszystkim życzę pogody ducha.
   Bądźcie bezpieczni.

  • Można
   23 marca, 22:40

   Jednak Polacy jednoczą się w najtrudniejszych okresach , jestem pełen podziwu i szacunku , niech te pieniądze pomogą w walce z tym dziadostwem

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.04.2020
  GBP 5.143 złEUR 4.536 złUSD 4.180 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama