Menu

Kolejne miasto w UK rozważa zerwanie stosunków z polskim miastem

Kolejne miasto w UK rozważa zerwanie stosunków z polskim miastem
Czy Zamość jest miastem popierającym wprowadzanie "stref wolnych od LGBT"?... (Fot. Getty Images)
Rada hrabstwa Leicestershire wyraziła zaniepokojenie możliwymi działaniami przeciwko mniejszościom seksualnym (LGBT) w polskim mieście partnerskim - Zamościu (woj. lubelskie).
Reklama

Podczas obrad Charnwood Borough Council padły m.in. słowa, że Zamość jest "jednym z wielu obszarów Polski, które zadeklarowały niechęć do ideologii LGBT" - informuje BBC.

Władze polskiego miasta wszystkiemu zaprzeczają, ale brytyjscy radni i tak są zaniepokojeni językiem polskich urzędników, używanym w stosunku do mniejszości seksualnych w Polsce.

Na poniedziałkowym posiedzeniu radna Jenni Tillotson zwróciła się z apelem do urzędników Charnwood "o potępienie Zamościa" za to, że "nie toleruje wszystkich obywateli, niezależnie od ich orientacji seksualnej".

"W związku z tym piszemy do władz Zamościa z prośbą o dalsze wyjaśnienia, a także prosimy je o publiczne poparcie podstawowych praw związanych z niedyskryminacją" - oświadczył przewodniczący rady, Jonathan Morgan.

Władze Zamościa wszystkiemu zaprzeczają, ale brytyjscy radni i tak są zaniepokojeni językiem polskich urzędników. (Fot. Getty Images)

Ewa Żelazna, doktor prawa na University of Leicester, przyznała, że Polska jest podzielona, jeśli chodzi o LGBT . "Brałam udział w demonstracji przeciw homofobii w Warszawie. Zebrał się tam naprawdę imponujący tłum" - stwierdziła w rozmowie z BBC.

"W tym samym czasie ulicami jeździł wielki van, siejąc propagandę przeciw społeczności LGBT. Byłam w szoku, słysząc, jakie padały tam słowa" - dodała Żelazna.

Prezydent Polski Andrzej Duda określił ruch na rzecz praw LGBT jako "bardziej destrukcyjny" niż komunizm. Polska nie uznaje obecnie związków osób tej samej płci - czy to małżeństw, czy związków cywilnych. Parom tej samej płci zakazuje się także adopcji dzieci.

Z Polską stosunki dyplomatyczne zerwały już m.im. holenderskie Nieuwegein, francuska Dolina Loary czy irlandzkie Fermoy. Podobny krok rozważa obecnie stolica Szkocji - Edynburg -  oraz angielskie Swindon - oba miasta monitorują sytuację, w jaki sposób regiony partnerskie walczą z rosnącą dyskryminacją i homofobią.

Czytaj więcej:

Muzułmanie przeciwni LGBT "z dożywotnim zakazem protestów" w UK

Kolejny region zrywa relacje z Polską. Winna homofobia

Irlandzkie miasto zrywa współpracę z Polską przez homofobię

Szkocja: Edynburg rozważa zerwanie stosunków dyplomatycznych z Krakowem

Szef partii KORWiN w UK aresztowany za homofobię. Grozi mu nawet 7 lat więzienia

Kolejne miasto w UK rozważa zerwanie stosunków z Polską

  Komentarze
  • Wstyd
   9 września, 16:39

   Wstyd na caly swiat. Jestesmy postrzegani, jako troglodyci. Straszne! Pisuary taka robia nam krzywde na swiecie.

  • ?!?!?
   9 września, 16:59

   A w Polsce dzialacze lgbt twierdza, ze cos takiego jak ideologia lgbt nie istnieje!!!

  • Darek
   9 września, 18:11

   niema czego zalowac i tak odlanczaja sie od europy

  • Ludzie opamiętajcie się
   9 września, 18:22

   Ludzie przeczytajcie Księgę Kapłańską rozdział 18 i zastanówcie sie co będzie jeżeli Prawo Boże wrzucisz do kosza i zaczniesz żyć jakbyś pochodził od małpy. Co się stanie i jakie będą następstwa ? korona to jeszcze nic w porównaniu z karą Boża bo ogłupione narody zaczęły stawiać się na miejscu BOGA i poprawiać Jego prawo.

  • Tomek
   9 września, 19:04

   I bardzo dobrze, nie podoba się to wara. Nikt nie potrzebuje na siłę stosunków partnerskich zbudowanych na kłamstwie i obłudzie oraz nikt nie będzie narzucać własnego światopoglądu innym. Polska to jest inny kraj o całkiem odmiennym doświadczeniu historycznym. Pozdrawiam.

  • Sen
   9 września, 20:08

   bardzo dobrze, nie trza partnerstwa, poradzim sobie bez angolcow senkju

  • Duk
   9 września, 21:19

   Polskie społeczeństwo jest chore . Wszyscy krytykują ludzi LGBT i w sumie nie wiedzą za co ich oczerniają. Zastanawiające jest jak szybko rodzice zmieniają zdanie jak dziedzi sa homoseksualne. Ale niech dyskryminują nadal. Po co zmuszać lub wywierac presje ze ktos facet musi mieć zone, płodzić dzieci i puszczać się na lewo i prawo z innym facetem. Po co ta obłuda ??
   Poza tym nie trzeba być w PL aby być dyskryminowanym przez Polaków tu w UK jest to bardzo nagmine. Po co ??? Czy to nie lepiej zostawic ludzi samych sobie. Lepiej być gay niz zakłamanym heterykiem.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Reklama