Kolejne zwycięstwo Leicester! Mistrzostwo Anglii już o krok

W tabeli zespół z Leicester o 10 punktów wyprzedza Tottenham Hotspur (Fot. Getty Images)
Piłkarze Leicester City nie zwalniają tempa w drodze po mistrzostwo Anglii. Dzisiaj pokonali na wyjeździe broniący się przed spadkiem Sunderland 2:0 po golach Jamiego Vardy'ego.

W tabeli zespół z Leicester o 10 punktów wyprzedza Tottenham Hotspur, który w dzisiejszym meczu kończącym kolejkę będzie podejmował Manchester United. Do finału rozgrywek pozostało pięć kolejek.

Obydwa gole zdobył Vardy w drugiej połowie - pierwszego w 66. minucie, a drugiego w doliczonym czasie gry po efektownej indywidualnej akcji. Zespół trenera Claudio Ranieriego wygrał piąty kolejny mecz z rzędu, ale po raz pierwszy w tej serii wyżej niż 1:0. W klasyfikacji strzelców Vardy ma 21 trafień i o jedno ustępuje liderowi Harry'emu Kane z Tottenhamu.

Mecz Tottenhamu z MU miał się rozpocząć o godz. 16:00, ale zostało przesunięte o co najmniej pół godziny, ponieważ autobus zespołu gości utknął w korku w drodze na stadion.