Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Khan potwierdza: "Ponownie wystartuję w wyborach na burmistrza Londynu"

Khan potwierdza: "Ponownie wystartuję w wyborach na burmistrza Londynu"
Khan ma duże szanse na reelekcję. (Fot. Getty Images)
To już pewne: burmistrz Londynu Sadiq Khan potwierdził, że będzie ubiegał się o reelekcję w 2020 r.

Burmistrz potwierdził swój zamiar ubiegania się o drugą kadencję podczas wspólnej audycji z piosenkarką Jessie Ware, która miała miejsce wczoraj w City Hall.

"Będę znowu kandydował na burmistrza, tak - mówię to po raz pierwszy publicznie" - oświadczył Khan.

Podczas rozmowy z artystką i jej matką, padło pytanie, jak Khan zachowa się podczas wizyty prezydenta USA, który już 13 lipca przyjedzie do Londynu

W zeszłym roku Trump ostro skrytykował burmistrza za jego reakcję na atak terrorystyczny na London Bridge i Borough Market. Pojawiły się głosy, że w ten sposób wykorzystał tragiczne wydarzenia m. in. do przedstawienia w pozytywnym świetle swojego antyimigracyjnego dekretu

Wielu Brytyjczyków zarzuca Trumpowi, że nie chce przyjmować uchodźców i imigrantów z krajów biednych, a jednocześnie podpisuje wielomiliardowe kontrakty na dostawę broni dla krajów, które wspierają terroryzm. 

"Wygląda na to, że Trump przyjeżdża do Londynu. Cieszę się, że nie jest to wizyta państwowa" - oświadczył wczoraj burmistrz brytyjskiej stolicy, sugerując, że amerykański prezydent nie ma co liczyć na ciepłe przyjęcie.

Jednocześnie wezwał do protestów podczas wizyty Trumpa. "Musimy być aktywnymi obywatelami, którzy wyjdą tego dnia na ulice" - oznajmił.

"To ma być protest pokojowy. Nie chcemy nikogo, kto będzie zakłócał porządek publiczny lub zrobi komuś krzywdę" - podsumował. 

Amerykański prezydent nie ma co liczyć na ciepłe przyjęcie w Londynie. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • THC
   22 czerwca 2018, 13:09

   przez tego ciapatego mayora kretyna ameryka wypiela sie na dzikie wyspy. Donal nie chce nawet zerkać na Londyn . Londyn to skonczone miasto inkubatro terrorystow i politycznej glupoty . Londyn przynosi wstyd calej anglii I nie tylko anglii swiatu,byly tez pomysly zeby odlaczyc to miasto od angli i przerobic na miasto i panstwo samodzielne,taki jakby kołchoz zbieranina z niżu spolecznego ,ale narazie nie ma pieniedzy a europa i ameryka juz od dawna przestala pomagac tym nieudacznikom. wlasciwie anglia to wielki problem nie wiadomo co z tymi wyspami zrobic .

  • Czytelnik anonimowy
   22 czerwca 2018, 13:21

   Londyn to syf jak i cała mała brytania. Dobre dla turystów i na shopping chociaż nie czekaj Brexs***t nadchodzi to już się nawet nie opłaca.

  • Ss
   22 czerwca 2018, 14:36

   A kto będzie głosował na tego hindusa który tylko zgarnął pieniądze sio z nim

  Dodaj komentarz


  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport