Menu

Kamil Stoch: Z uśmiechem wróciłem do treningów

Kamil Stoch: Z uśmiechem wróciłem do treningów
Uśmiech na twarzy, nowe siły i energia - tak czuje się obecnie Kamil Stoch. (Fot. Getty Images)
'Po sezonie udało się trochę odpocząć, wyczyścić emocje. Z nowymi siłami, energią i uśmiechem na twarzy wróciłem do treningów' - przyznał trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich, Kamil Stoch.
Reklama

Polski skoczek zaznaczył, że druga część ostatniego sezonu nie była dla niego łatwa. "Borykałem się z kilkoma problemami technicznymi, zwłaszcza z pozycją najazdową, a od tego się wszystko u nas zaczyna. Problem narastał, ja traciłem pewność siebie, a co za tym idzie – dużo energii. Końcówka sezonu kosztowała mnie bardzo wiele wysiłku fizycznego i psychicznego. Trenerzy to zrozumieli, widzieli, że potrzebuję wypoczynku" – wyjaśnił trzeci zawodnik klasyfikacji Pucharu Świata.

Jego zdaniem, nowy trener kadry A Michal Doleżal, który przez trzy lata asystowania poprzednikowi Stefanowi Horngacherowi, poznał zarówno system pracy w reprezentacji, jak i zawodników. "To bardzo dobrze, że nie musimy się siebie uczyć na nowo, tylko kontynuować pewną pracę, a trener może wdrażać swoją wizję skakania każdego z nas. Jest doświadczonym szkoleniowcem, choć wiadomo, że w Polsce jest większa presja wywierana na zawodników i trenerów" – ocenił Stoch.

Skoczek krytykował zamieszanie wokół marcowej zmiany na stanowisku trenera kadry seniorów. "To nie było dobrze rozwiązane, a nawet bym powiedział – tragicznie rozwiązane od strony organizacyjnej. Powinno być z góry wiadomo, kiedy informacja o odejściu bądź pozostaniu trenera się pojawi. Zawodnicy nie powinni być w to w ogóle mieszani, a było odwrotnie. Byliśmy drogą komunikacji między sztabem a mediami" – stwierdził.

Zaznaczył, że po okresie treningów w sali gimnastycznej i siłowni, nie mógł doczekać się zajęć na skoczni. "Sam byłem ciekaw, jak to będzie wyglądało, bo wprowadziliśmy pewne zmiany w technice. Cieszę się, że efekty są już zauważalne od pierwszych skoków, ale zdaję sobie sprawę, że mam jeszcze dużo pracy przed sobą" – przyznał.

Podkreślił, że choć lato traktuje przede wszystkim jako czas przygotowań do sezonu zimowego, to planuje kilka startów. "Chcę mieć trochę adrenaliny związanej z zawodami, rywalizacją, ale bardziej się nastawiam na ogrom pracy związanej z budowaniem dobrej techniki, zwłaszcza pozycji najazdowej, żeby nie dawać rywalom przewagi szybkości w postaci kilometra czy dwóch na godzinę. Najwyższy czas, by coś z tym zrobić. Nie wiem, na ile się uda. Tracę naprawdę dużo, zdaję sobie sprawę z tego, że gdybym jeździł szybciej, moje szanse by wzrosły" – wyjaśnił tegoroczny wicemistrz świata na skoczni normalnej.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.11.2019
  GBP 5.008 złEUR 4.292 złUSD 3.879 złCHF 3.913 zł

  Sport


  Reklama