Juventus goni duet z Mediolanu. Ronaldo wyprzedził Lukaku

Ronaldo (w środku) po raz pierwszy trafił do siatki w 38. minucie gry, a tuż przed przerwą podwyższył na 2:0. (Fot. Getty Images)
Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w roli rezerwowego bramkarza, pokonał wczoraj 3:0 zamykające tabelę Crotone, z Arkadiuszem Recą w składzie, i awansował na trzecią pozycję w tabeli. Dzięki dwóm golom, Portugalczyk Cristiano Ronaldo jest najskuteczniejszym piłkarzem Serie A.

Ronaldo po raz pierwszy trafił do siatki w 38. minucie gry, a tuż przed przerwą podwyższył na 2:0. Portugalczyk z 18 trafieniami wyprzedził na czele klasyfikacji strzelców belgijskiego napastnika Interu Mediolan Romelu Lukaku. W 66. minucie wynik ustalił Amerykanin Weston McKennie

Szczęsnego w bramce "Starej Damy" zastąpił wczoraj 43-letni Gianluigi Buffon. Był to jego 655. występ we włoskiej ekstraklasie.

Reca grał do 67. minuty w barwach beniaminka, który z 12 pkt jest ostatni w stawce 20 zespołów.

Walczący o 10. z rzędu scudetto Juventus ma 45 i plasuje się na trzeciej pozycji. Traci cztery do Milanu oraz osiem do prowadzącego Interu.