Menu

Jutro Anglia otwiera puby. Johnson prosi o rozwagę w piciu

Jutro Anglia otwiera puby. Johnson prosi o rozwagę w piciu
Jutro w Wielkiej Brytanii będzie "Super Saturday". (Fot. Getty Images)
Brytyjski premier Boris Johnson apeluje do mieszkańców Wysp, aby 'nie przesadzali z piciem alkoholu' w związku ze zbliżającym się otwarciem pubów w Anglii. Jutrzejszy dzień został już ochrzczony przez media jako 'Super Saturday', a właściciele biznesów spodziewają się prawdziwych tłumów.
Reklama

Apel z prośbą o rozwagę Johnson wyda dzisiaj podczas konferencji prasowej na Downing Street. Brytyjczycy usłyszą m.in., że "zdrowie gospodarki jest w rękach każdego z nas". 

Premier zwróci uwagę, że jutrzejszy dzień będzie "poważnym testem" dla społeczeństwa, które powoli wychodzi z licznych restrykcji i ograniczeń. Test zostanie uznany za "oblany", jeśli liczba zakażeń od jutra znowu zacznie rosnąć.

Szef brytyjskiego rządu zamierza ostrzec też, że ponownie zamknie Londyn, jeśli pojawią się choćby przesłanki o drugiej fali zakażeń. "Ci, którzy zachowują się nieodpowiedzialnie, będą odpowiadać za przywrócenie surowych restrykcji" - będzie można dziś usłyszeć z ust premiera.

Jutro miliony mieszkańców Wysp udadzą się do pubów. (Fot. Getty Images)

Narodową kwarantannę i zakaz wychodzenia z domu nałożono w Wielkiej Brytanii 23 marca. Surowe restrykcje pozwoliły na zatrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii, ale znacznie ograniczyły możliwość kontaktów z innymi. Rządowe zakazy doprowadziły również do wielu problemów finansowych gospodarstw domowych.

Jutro, oprócz pubów, barów i restauracji, otwarte zostaną też hotele i wszystkie inne miejsca noclegowe, kina, muzea, galerie, świątynie, parki rozrywki, place zabaw i obiekty rekreacyjne na świeżym powietrzu, a także salony fryzjerskie. Zalecany dwumetrowy dystans między ludźmi zostanie zmniejszony do jednego metra.

Wszystkie te kroki odnoszą się tylko do Anglii, bo władze Szkocji, Walii i Irlandii Północnej same określają tempo znoszenia restrykcji.

Czytaj więcej:

Londyn: Niektóre puby nie otworzą się 4 lipca

UK: Po otwarciu puby odwiedzi 6,5 mln osób. To o 1,5 mln więcej niż zwykle

  Komentarze
  • Kwa
   3 lipca 2020, 14:04

   3 piwa i powrót na kolanach do domu 😂

  • Be
   3 lipca 2020, 16:09

   Do Kwa - 3 piwa,ale typu polskie mózgo-trzepy typu strong , po których puszki walają się po wszystkich parkach,skwerach,ulicach itp na tej wyspie !!! W pubie możesz najwyżej spożyć tzw.moczyki po których często lata się do kibla...
   Szwagier jest strażakiem.Jego rota ma wolne do poniedziałku rano. Wczoraj w południe dostał SMS-a z firmy,że przez weekend ma być "na chodzie" i pod telefonem gotowy na powrót do pracy o każdej porze dnia i nocy !!! Wzrosło zagrożenie z powodu otwarcia pubów od jutra - patole będą szaleć...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.03.2021
  GBP 5.245 złEUR 4.539 złUSD 3.751 złCHF 4.098 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama