Menu

Johnson: Wyniki szczepionki AstraZeneca są fantastyczne

Johnson: Wyniki szczepionki AstraZeneca są fantastyczne
Premier nie kryje swego zadowolenia z dobrych wyników testów brytyjskiej szczepionki. (Fot. Getty Images)
Brytyjski premier Boris Johnson nazwał dzisiaj 'fantastyczną wiadomością' to, że opracowana przez firmę AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordki szczepionka przeciw Covid-19 może być skuteczna nawet w 90 proc.
Reklama

"Niewiarygodnie ekscytująca wiadomość, że oksfordzka szczepionka okazała się tak skuteczna w testach. Przed nami jeszcze dalsze kontrole bezpieczeństwa, ale to fantastyczne wyniki. Dobra robota naszych wspaniałych naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego i AstraZeneca oraz wszystkich, którzy zgłosili się na ochotnika do testów" - napisał w Johnson na Twitterze.

Dzisiaj rano brytyjska firma AstraZeneca ogłosiła, że opracowana przez nią razem z naukowcami z Uniwersytetu w Oxfordzie szczepionka przeciw Covid-19 wykazuje, przy optymalnym dawkowaniu, skuteczność do ok. 90 proc. To trzecia zachodnia szczepionka, która dała pozytywne wyniki - poprzednie opracowały amerykański koncern Pfizer wraz z niemiecką formą biotechnologiczną BioNTech oraz amerykańska firma Moderna.

Wielka Brytania zamówiła 100 mln dawek szczepionki AstraZeneca, a także 40 mln tej opracowanej przez Pfizera i 5 mln przez Modernę. Ponadto zawarła jeszcze cztery wstępne umowy z innymi producentami potencjalnych szczepionek, nad którymi prace jeszcze trwają.

Czytaj więcej:

Doradca naukowy Johnsona: Koronawirus nie zniknie nawet gdy będzie szczepionka

Pozytywne wyniki badań nad szczepionką AstraZeneca

Skuteczność brytyjskiej szczepionki na koronawirusa to ok. 90 proc.

Brytyjski minister zdrowia: Powrót do normalnego życia po Wielkanocy

  Komentarze
  • Pawel
   23 listopada 2020, 16:00

   Moze jeszcze tylko doczytajcie co tam jest w skladzie zaczol bym od rzadu MP ,a pozniej id urzednikow polocij wojska itd ,jeden skaldnik jest bardzo fajny chado1xs jakos tak to sie nazywa doczytajcie co to jest na zdrowie

  • Nieszczepiony
   23 listopada 2020, 20:04

   "Sktecznosc szczepioni do okolo 90%" czyli to tak jak z predkoscia internetu do np. 300 mega. To po co sie szczepic czyms takim kiedy obecnie procent zachorowan jest mniejszy.
   I tak wciska kit naczelny dzban narodu brytyjskiego.

  • Demo_Kryt
   25 listopada 2020, 12:21

   The Lancet pisze o max 60%. Angoly, jak to Angoly, to nie inny kraj, ale inna galaktyka. Jak zwykle u nich, przyjmyje sie taka metodologie, zeby wszystko bylo wspaniale. I dla nich jest... a ze krol jest nagi...coz, spektrum zalezy od miejsca siedzenua.

  • Dani
   25 listopada 2020, 15:42

   Zakłamanie na całego... Firma Bill Gates.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama