Menu

Jedna osoba zabita, 7 rannych w atakach nożem w Birmingham

Jedna osoba zabita, 7 rannych w atakach nożem w Birmingham
Seria zdarzeń, która nastąpiła pomiędzy godziną 00:30 a 2:20 była ze sobą powiązana. (Fot. Getty Images)
Jedna osoba zginęła, a siedem innych zostało rannych wskutek ataku nożem w trakcie zdarzenia, do którego doszło dzisiaj po północy w centrum Birmingham w środkowej Anglii - poinformowała policja hrabstwa metropolitalnego West Midlands.
Reklama

Jak dodano, dwie spośród rannych osób - kobieta i mężczyzna - doznały poważnych obrażeń, ale ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo.

Policja poinformowała również, że uważa, iż seria zdarzeń, która nastąpiła pomiędzy godziną 00:30 a 2:20 była ze sobą powiązana, ale w oświadczeniu policji nie napisano nic na temat możliwej przyczyny. O tym, że incydenty z użyciem noży prawdopodobnie są powiązane wcześniej mówił też Andy Street, burmistrz hrabstwa metropolitalnego West Midlands.

Jak przekazał podczas konferencji prasowej Steve Graham z policji West Midlands, na razie nikt nie został aresztowany, ale w związku ze zdarzeniem poszukiwany jest jeden mężczyzna. Dodał, że ofiarami prawdopodobnie były przypadkowe osoby i nic nie wskazuje, aby ataki miały charakter terrorystyczny bądź przestępstwa z nienawiści.

To ostatnie zastrzeżenie ma związek z faktem, że do zdarzenia doszło w znajdującej się centrum Birmingham Gay Village, gdzie znajduje się sporo przyjaznych społeczności LGBT pubów, barów i restauracji.

Jak relacjonował jeden ze świadków, cytowany przez stację BBC, wyglądało to na walkę pomiędzy dwoma grupami młodzieży, czasie której w pewnym momencie użyto noży. Może to wskazywać, że była to albo bójka będąca efektem nadużycia alkoholu lub porachunki między lokalnymi gangami.

Przestępczość z użyciem noży jest plagą w wielu brytyjskich miastach, szczególnie wśród gangów młodzieżowych.

Czytaj więcej:

Londyn: Więcej napaści na pracowników transportu publicznego

Milton Keynes: Polak śmiertelnie ugodzony nożem

Atak nożownika w Glasgow. Są zabici

Seria ataków nożem w Birmingham. Są ranni

  Komentarze
  • Ka
   6 września, 21:49

   Ciekawe czy trup bedzie w statystykach covidu. Pewbie był pozytywny bezobjawowy.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.10.2020
  GBP 5.100 złEUR 4.619 złUSD 3.931 złCHF 4.311 zł

  Sport


  Sport

  Reklama