Menu

J.K. Rowling publikuje w internecie nową książkę dla dzieci

J.K. Rowling publikuje w internecie nową książkę dla dzieci
Rowling zapowiedziała, że jej honoraria zostaną przekazane grupom najbardziej dotkniętym Covid-19. (Fot. Getty Images)
J.K. Rowling, autorka serii o Harrym Potterze, publikuje w internecie książkę dla dzieci pod tytułem 'The Ickabog'. Będzie ona dostępna bezpłatnie - poinformowała na Twitterze brytyjska pisarka. Pierwszy rozdział ukazał się wczoraj, a kolejne będą publikowane na stronie theickabog.com codziennie do 10 lipca
Reklama

Rowling wyjaśniła na Twitterze, że "The Ickabog" nie jest spin-offem serii o Harrym Potterze.

Jak podała agencja Reutera, Rowling wpadła na pomysł książki "The Ickabog", kiedy pisała "Harry'ego Pottera", i zamierzała ją opublikować po "Harrym Potterze i Insygniach Śmierci". Rękopis "The Ickabog" trafił jednak na strych i pozostał tam przez dekadę.

"Ickabog to opowieść o prawdzie i nadużywaniu władzy" - poinformowała Rowling. "Tematy są ponadczasowe i mogą odnosić się do każdej epoki lub dowolnego kraju" - dodała.

"Pomysł przyszedł mi do głowy ponad dziesięć lat temu, więc nie należy go interpretować jako odpowiedź na cokolwiek, co dzieje się teraz na świecie" - podkreśliła Rowling.

Autorka zdecydowała się opublikować "The Ickabog" za darmo, żeby dzieci, które pozostają w domach albo wróciły do szkoły "w tych dziwnych, niepokojących czasach", mogły przeczytać tę książkę lub poprosić kogoś o jej przeczytanie. Zachęciła też dzieci do jej zilustrowania.

Rowling zapowiedziała, że jej honoraria zostaną przekazane projektom i organizacjom pomagającym grupom najbardziej dotkniętym Covid-19. 

Czytaj więcej:

Milion funtów od J.K. Rowling na walkę z przemocą domową i dla bezdomnych

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama