Menu

Irlandia zakazuje dużych zgromadzeń do jesieni

Irlandia zakazuje dużych zgromadzeń do jesieni
Obecne ograniczenia, wprowadzone w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa, obowiązują do 5 maja br. (Fot. Getty Images)
Do końca sierpnia nie mogą się odbywać w Irlandii zgromadzenia publiczne, liczące więcej niż 5 tys. osób - poinformował wczoraj rząd tego kraju. Z powodu koronawirusa w Irlandii zmarły w ciągu ostatniej doby kolejne 44 osoby.
Reklama

Rząd przekazał, że "zalecił władzom lokalnym, aby poinformowały organizatorów wymagających licencji imprez z publicznością przekraczającą 5 tys. osób, że nie będą one rozpatrywane w okresie do końca sierpnia". To oznacza, że żadne duże wydarzenie sportowe czy muzyczne z udziałem publiczności nie odbędzie się tego lata w Irlandii.

W sprawie mniejszych imprez decyzja ma zostać podjęta bliżej 5 maja, do kiedy mają obowiązywać obecne ograniczenia wprowadzone w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zgodnie z nimi, ludzie muszą pozostawać w domach, z wyjątkiem wyjścia po niezbędne zakupy, do lekarza, w celu pomocy innym, ćwiczeń fizycznych oraz wykonywania pracy, jeśli jest ona kluczowa i nie może być wykonywana zdalnie. Zamknięte są też wszystkie szkoły, bary, restauracje i sklepy - poza tymi z niezbędnymi artykułami.

Wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu minionej doby z powodu koronawirusa zmarły kolejne 44 osoby, wskutek czego liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 730. 

Naczelny lekarz Irlandii Tony Holohan przekazał, że oprócz potwierdzonych zgonów jest jeszcze 108, w których koronawirus był prawdopodobną przyczyną i trwa ustalanie tego, zatem w najbliższych dniach bilans ponownie może się zwiększyć o zaległe przypadki.

Ponadto, poinformowano, że wykryto kolejnych 388 zakażeń, co jest najmniejszą liczbą od 12 dni. Łączna liczba potwierdzonych przypadków w Irlandii wynosi obecnie 16 040.

Czytaj więcej:

Irlandia: Premier Varadkar wraca do praktyki lekarskiej, by walczyć z epidemią

Rekordowy wzrost zakażeń w Irlandii. Rząd przedłużył restrykcje

Irlandia: Koronawirus atakuje coraz bardziej

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama