Menu

Irlandia wprowadza ograniczenia dla podróżnych z Polski

Irlandia wprowadza ograniczenia dla podróżnych z Polski
Osoby, które przyjadą z Polski do Irlandii, muszą przez 14 dni pozostawać w jednej lokalizacji i unikać bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi. (Fot. Getty Images)
Od dzisiaj przyjeżdżający do Irlandii z Polski, a także Niemiec, Litwy i Islandii, podlegają ograniczeniom w poruszaniu się przez 14 dni po przyjeździe. Te cztery kraje, zaledwie po tygodniu, spadły z listy uznawanych za bezpieczne epidemicznie.
Reklama

Irlandzkie władze zalecają, aby powstrzymać się od podróży do państw spoza listy, o ile nie jest to bezwzględnie konieczne, zaś w przypadku powrotu z któregoś z nich należy przez 14 dni pozostawać w jednej lokalizacji i unikać bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi.

W połowie września rząd Irlandii zmienił kryteria tworzenia tzw. zielonej listy. Warunkiem uznania danego kraju za bezpieczny jest to, że - według danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) - liczba zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich 14 dni nie może przekraczać 25 na 100 tys. mieszkańców.

Na pierwszej, obowiązującej od 21 września, oprócz Polski znalazły się: Niemcy, Litwa, Islandia, Cypr, Finlandia i Łotwa; jednak cztery pierwsze zostały po tygodniu z niej zdjęte. Na obecnej zielonej liście są tylko cztery państwa - do Cypru, Finlandii i Łotwy dodany został Liechtenstein. Lista podlega aktualizacji co tydzień.

Wczoraj w Irlandii poinformowano o 430 nowych zakażeniach koronawirusem, co jest najwyższą dobową liczbą od końca kwietnia. Od początku epidemii wykryto w sumie 34 990 infekcji, z czego 1 802 zakończyło się zgonem. 

Czytaj więcej:

W Irlandii najwięcej zakażeń koronawirusem od początku maja

Irlandia: 307 nowych zakażeń koronawirusem. To najwięcej od połowy maja

Irlandia: Rząd wprowadza zmiany w ograniczeniach w związku z koronawirusem

Irlandia: Polska na nowej "zielonej liście" krajów, do których można podróżować

Irlandia: Pięć zgonów z powodu Covid-19. To najwięcej od początku sierpnia

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Reklama