Menu

Irlandia: Z powodu koronawirusa zmarło 12 osób - najmniej od końca marca

Irlandia: Z powodu koronawirusa zmarło 12 osób - najmniej od końca marca
Na zdj.: irlandzka policja kontroluje mieszkańców Dublina. (Fot. Getty Images)
W Irlandii w ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło 12 osób, co jest najniższą dobową liczbą zgonów od 30 marca - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w Irlandii wynosi obecnie 1 458.
Reklama

Niedziela była piątym kolejnym dniem ze spadającą liczbą zgonów, a średnia od początku maja jest zauważalnie niższa od tej w drugiej połowie kwietnia.

W ciągu ostatniej doby wykryto 236 nowych zakażeń, co jest czwartym kolejnym dniem, gdy ta liczba nieznacznie rośnie (w sobotę informowano o 219), ale nadal jest to znacznie poniżej poziomów z kwietnia. Od początku epidemii w Irlandii potwierdzono 22 996 przypadków koronawirusa, ale - jak informował w połowie tygodnia naczelny lekarz kraju Tony Holohan - ponad 18,5 tys. osób już wyzdrowiało.

Z powodu koronawirusa lub podejrzenia koronawirusa w szpitalach w Irlandii przebywa obecnie ponad 700 osób, ale tylko 72 znajdują się na oddziałach intensywnej terapii.

W następny poniedziałek, 18 maja, w Irlandii rozpocznie się pierwszy z pięciu etapów znoszenia ograniczeń wprowadzonych pod koniec marca w celu zatrzymania epidemii.

W pierwszej fazie do pracy będą mogły wrócić osoby wykonujące zajęcia na zewnątrz, np. na budowach, otwarte zostaną też sklepy ogrodnicze, z narzędziami oraz warsztaty. Ponadto małe grupy znajomych będą mogły się spotykać na zewnątrz i będą mogły być wznowione niektóre rodzaje aktywności sportowej w małych grupach także na zewnątrz. Przywrócone zostaną również regularne wizyty lekarskie.

Następne etapy mają być wprowadzane w odstępach trzytygodniowych i pod warunkiem, że epidemia cały czas będzie utrzymywana pod kontrolą.

Czytaj więcej:

Irlandia: Bezrobocie skorygowane o wpływ koronawirusa wzrosło do ponad 28 proc.

Irlandia: Liczba zmarłych z powodu koronawirusa wzrosła do 1 446

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama