Menu

Irlandia: Święty Mikołaj zwolniony z kwarantanny

Irlandia: Święty Mikołaj zwolniony z kwarantanny
Irlandzki rząd uznał podróże Świętego Mikołaja za niezbędne. (Fot. Getty Images)
Święty Mikołaj został uznany za kluczowego pracownika i w związku z tym nie będzie podlegał wprowadzonym z powodu epidemii restrykcjom w przemieszczaniu się po przyjeździe do Irlandii - przekazał wczoraj minister spraw zagranicznych tego kraju Simon Coveney.
Reklama

Jak poinformował posłów Coveney, Święty Mikołaj potwierdził władzom zamiar przybycia do Irlandii tak jak zwykle, 24 grudnia. "Pracujemy w MSZ nad kwestią Mikołaja już od kilku tygodni" - dodał.

"Ważne jest, aby powiedzieć wszystkim dzieciom w kraju, że uznajemy podróże Świętego Mikołaja za niezbędne i dlatego jest on zwolniony z konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny. Powinien mieć możliwość wejścia w irlandzką przestrzeń powietrzną i jej opuszczenia, a także wejścia do i wyjścia z irlandzkich domów bez konieczności ograniczania jego ruchu" - oświadczył szef irlandzkiej dyplomacji.

Dodał jednak, że dzieci powinny pozostać w nocy w łóżkach, ponieważ konieczne jest, aby Mikołaj zachowywał dystans społeczny. "Jednak muszę podkreślić, że dzieci nie powinny nie spać w nocy, ponieważ ludzie muszą przez cały czas być oddaleni od siebie o co najmniej dwa metry, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie, a także dzieciom" - przypomniał.

"Zatem Mikołaj jest zwolniony z kwarantanny, przyjeżdża, potwierdził to i docenia fakt, że Irlandia zapewniła, że choć te święta Bożego Narodzenia będą bardzo odmienne, jego wizyta będzie czymś, co pozostanie niezmienne" - zapewnił Coveney.

Obecnie wszystkie osoby przyjeżdżające do Irlandii z zagranicy - z wyjątkiem przyjazdów z Irlandii Północnej oraz nielicznych zwolnionych kategorii pracowników - muszą wypełnić formularz lokalizacyjny oraz maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się w ciągu 14 dni po przekroczeniu granicy.

Czytaj więcej:

Sklepy Marks & Spencer będą otwarte nawet do północy

Royal Mail: Kiedy najpóźniej wysłać świąteczną przesyłkę z UK?

Rząd UK potwierdza: Będzie 5 dni poluzowania restrykcji na święta

Święta w Polsce: Oprócz rodziny może pojawić się dodatkowe 5 osób

Boris Johnson: Mimo restrykcji epidemicznych Święty Mikołaj może przyjechać

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama