Menu

Irlandia: O 52 wzrosła liczba zmarłych z powodu koronawirusa

Irlandia: O 52 wzrosła liczba zmarłych z powodu koronawirusa
Restrykcje w Irlandii mają obowiązywać co najmniej do 5 maja. (Fot. Getty Images)
Liczba zmarłych z powodu koronawirusa w Irlandii wzrosła o kolejne 52 osoby, wskutek czego łączny bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 1 063 - podało wczoraj po południu ministerstwo zdrowia tego kraju.
Reklama

W przypadku 42 z tych 52 zgonów potwierdzono laboratoryjnie, że przyczyną był koronawirus. W piątek irlandzkie władze medyczne zdecydowały się zmienić sposób prowadzenia statystyk i wliczać do nich także te przypadki, gdzie nie potwierdzono laboratoryjnie koronawirusa jako przyczyny zgonu, ale lekarze to podejrzewali. W efekcie uwzględnienia 185 takich przypadków z poprzednich dni bilans zgonów przekroczył 1 000.

Jednocześnie podano, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 377 nowych zakażeń, co jest najniższą liczbą od 17 dni. Łączna liczba wykrytych zakażeń w Irlandii wzrosła tym samym do 18 561, jednak około połowa z zakażonych już wyzdrowiała.

Mimo spadającego tempa rozprzestrzeniania się wirusa minister zdrowia Simon Harris poinformował w wczoraj, że Covid-19 nadal powoduje spustoszenie, dewastację, ból i cierpienie w Irlandii, a gdyby naczelny lekarz kraju miał dziś podjąć decyzję o złagodzeniu obecnych ograniczeń, doradzałby rządowi, by się temu sprzeciwił.

Naczelny lekarz Tony Holohan ostrzegł wcześniej, że przestrzeganie ograniczeń w ciągu najbliższych 10 dni jest kluczowe dla kontrolowania koronawirusa. Dodał, że w ciągu ostatniego tygodnia potwierdziły się wyrażane przez jego zespół obawy, iż dochodzi do pewnego rozluźnienia w przestrzeganiu ograniczeń w kontaktach społecznych.

Restrykcje mają obowiązywać co najmniej do 5 maja. Zgodnie z nimi ludzie muszą pozostawać w domach, z wyjątkiem wyjścia po niezbędne zakupy, do lekarza, w celu pomocy innym, ćwiczeń fizycznych oraz wykonywania pracy, jeśli jest ona kluczowa i nie może być wykonywana zdalnie. Zamknięte są też wszystkie szkoły, bary, restauracje i sklepy poza tymi z niezbędnymi artykułami.

Czytaj więcej:

Irlandia: Koronawirus atakuje coraz bardziej

Irlandia zakazuje dużych zgromadzeń do jesieni

Irlandia: Bilans koronawirusa wzrósł o 37 nowych zgonów

  Komentarze
  • Max
   26 kwietnia, 11:58

   beda trzymac caly kraj w zawieszenie nawet jak bedzie 10 osob? Coroba lockdown sprawa polityczna a nie zadna pandemia...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama