Menu

Irlandia: Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o 191 do 557

Irlandia: Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o 191 do 557
Irlandzki rząd spodziewa się, iż liczba zachorowań na Covid-19 wzrośnie do końca miesiąca do około 15 tys., a pandemia będzie trwała przez wiele miesięcy... Na zdj. O'Connell Street w Dublinie. (Fot. Getty Images)
Resort zdrowia Irlandii poinformował wczoraj wieczorem, że liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła o 191 - do 557; jest to jak dotąd największy wzrost zachorowań w ciągu doby. Jak dotychczas z powodu Covid-19 zmarły dwie osoby.
Reklama

Krzywa przyrostu zakażeń jest - w opinii głównego lekarza kraju, czyli doradcy rządu w sprawach medycznych Tony'ego Holohana - zgodna z przewidywaniami ekspertów.

Władze poinformowały też, że otrzymały 58 tys. wniosków o zasiłki od osób, które straciły pracę lub samozatrudnionych, nie mogących pracować z powodu ograniczeń, jakie nakłada reżim związany z pandemią.

W poniedziałek tymczasowy premier Irlandii Leo Varadkar przyznał, że rząd spodziewa się, iż liczba zachorowań na Covid-19 wzrośnie do końca miesiąca do około 15 tys., a pandemia będzie trwała przez wiele miesięcy.

Varadkar dodał, że około 100 tys. osób - mniej więcej 5 proc. zatrudnionych Irlandczyków - może stracić pracę w ciągu najbliższych kilku tygodni. Wyraził też przekonanie, że banki będą wyrozumiałe dla posiadaczy kredytów hipotecznych, którzy stracą pracę i zaoferują im jakieś rozwiązanie. 

Czytaj więcej:

Irlandia spodziewa się 15 tys. zakażeń do końca miesiąca

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama