Inauguracyjne zwycięstwo Manchesteru United

Wayne Rooney i jego koledzy z drużyny świętują dziś zwycięstwo. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Manchesteru United pokonali na własnym stadionie Tottenham Hotspur 1:0 w pierwszym meczu sezonu 2015/16 angielskiej ekstraklasy. Samobójcze trafienie zanotował w 22. minucie Kyle Walker.

W drużynie gospodarzy oficjalnie zadebiutowało aż czterech pozyskanych latem zawodników. W podstawowym składzie wybiegli argentyński bramkarz Sergio Romero, włoski obrońca Matteo Darmian, który jeszcze niedawno razem z Kamilem Glikiem grał w Torino, oraz Francuz Morgan Schneiderlin. Od 60. minuty grał Niemiec Bastian Schweinsteiger.

Spotkanie na Old Trafford nie było wielkim widowiskiem. Walker próbował powstrzymać Wayne'a Rooneya, który po podaniu Ashleya Younga znalazł się w bardzo dogodnej sytuacji. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że posłał piłkę tuż przy słupku własnej bramki.

W drugiej połowie goście kilkakrotnie niepokoili Romero z dystansu, ale Argentyńczyk spisywał się bez zarzutu.

Broniąca tytułu Chelsea jeszcze dzisiaj podejmie Swansea City, której bramki strzeże Łukasz Fabiański.