Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Ibrahimovic po raz 10. najpopularniejszym sportowcem Szwecji

Ibrahimovic po raz 10. najpopularniejszym sportowcem Szwecji
Do popularności Zlatana Ibrahimovića przyczyniły się tegoroczne mistrzostwa Europy i jego powrót do reprezentacji po prawie pięciu latach nieobecności. (Fot. Emmanuele Ciancaglini/CPS Images/Getty Images)
Napastnik AC Milan Zlatan Ibrahimovic znalazł się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych sportowców w mediach w Szwecji. W okresie ostatnich 12 miesięcy opublikowano o nim w kraju 25 145 artykułów.
Reklama
Reklama

Dane zbierane są w okresie 1 października do 30 września przez firmę Retriever Sverige AB monitorującą szwedzkie media na zlecenie narodowej agencji prasowej TT.

Ranking prowadzony jest od 2010 roku i Ibrahimovic wygrał w nim po raz dziesiąty. W 2019 roku pierwsze miejsce zajął selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Szwecji Janne Andersson, a w 2018 biegaczka narciarska Charlotte Kalla.

Tym razem Andersson znalazł się na drugim miejscu przed piłkarzami, Emilem Forsbergiem, Dejanem Kulusevskim i Alexandrem Isakiem. Szóste miejsce zajęła reprezentantka innej niż futbol dyscypliny, biegaczka narciarska Frida Karlsson, a dopiero na dziewiątym mistrz i rekordzista świata w skoku o tyczce Armand Duplantis.

Analityczka Retriever Jenny Wikstrand wyjaśniła, że tym razem to futbol stał się dominujący i powodem były mistrzostwa Europy oraz spektakularny powrót Ibrahimovica do reprezentacji po prawie pięciu latach nieobecności.

"Zlatan wygrał po raz dziesiąty, lecz kiedyś był znacznie popularniejszy i w 2016 roku w szwedzkich mediach ukazało się aż 54256 tysięcy artykułów o nim" - wyjaśniła.

Czytaj więcej:

Zlatan Ibrahimovic: "Nie jestem już supermenem"

El. MŚ 2022: Ibrahimovic powołany do kadry mimo kontuzji

Cała Szwecja świętuje 40. urodziny "Ibry"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.12.2021
  GBP 5.4098 złEUR 4.5991 złUSD 4.0788 złCHF 4.4169 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama