Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

IBRiS dla Radia ZET: Większość Polaków nie wyobraża sobie zmiany partii, na którą chce głosować

IBRiS dla Radia ZET: Większość Polaków nie wyobraża sobie zmiany partii, na którą chce głosować
Wyborcy PiS okazują się być najbardziej niezmienni w poglądach. (Fot. Getty Images)
Prawie dwie trzecie Polaków nie wyobraża sobie zmiany wyboru ugrupowania, na które chce głosować. Taką możliwość dopuszcza jednak co czwarty ankietowany - wynika z opublikowanego wczoraj sondażu IBRiS dla Radia ZET.

Reklama
Reklama

Z sondażu wynika, że 49,7 proc. badanych jest zdecydowanych nie zmieniać wyboru ugrupowania, na które aktualnie chce zagłosować w nadchodzących wyborach.

"Nie wiem/ Trudno powiedzieć" odpowiedziało 8,4 proc. badanych a "raczej nie": 15,6 proc.

Z badania wynika, że zdecydowanych na zmianę ugrupowania przed wyborami jest 4,5 proc. badanych a "raczej tak" odpowiedziało 21,9 proc.

Czy polska opozycja odniesie zwycięstwo w wyborach 15 października. (Fot. Getty Images)

Jak podano, najbardziej zdecydowani są wyborcy partii rządzącej. 72 proc. z nich wyklucza jakąkolwiek zmianę, 14 proc. odpowiada, że raczej nie zmieni preferencji wyborczych. Taką możliwość dopuszcza 10 proc. wyborców PiS.

Z kolei inaczej dzielą się głosy zwolenników partii opozycyjnych. Choć tu przeważają ci, którzy nie wyobrażają sobie zmiany ugrupowania, to nie są już tak zdecydowani, jak wyborcy PiS. Zdecydowanie nie – odpowiada 47 proc. wyborców opozycji, raczej nie – 20 proc. 30 proc. z nich dopuszcza taką możliwość: 7 proc. odpowiada na pytanie – zdecydowanie tak, 23 proc. – raczej tak.

Z sondażu wynika, że prawie połowa wyborców Konfederacji wciąż nie wie, na kogo odda swój głos. Na pytanie, czy wyobraża sobie zmianę wyboru ugrupowania, na które aktualnie chce głosować, 43 proc. odpowiada raczej tak, 4 proc. – zdecydowanie tak. Preferencji nie zmieni 53 proc. wyborców tego ugrupowania, (14 proc. odpowiada – raczej nie, 39 proc. – zdecydowanie nie).

Badanie IBRiS przeprowadzono w dn. 15-16 września 2023 r. metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1 000 osób.

Czytaj więcej:

CBOS: Duda, Trzaskowski i Kosiniak-Kamysz liderami rankingu zaufania wśród Polaków

Kim są wyborcy partii politycznych w Polsce?

CBOS: 43 proc. Polaków zamierza wziąć udział w referendum 15 października

Wśród Polaków umocniła się dezaprobata fizycznego karania dzieci

    Komentarze
    • Drakus
      20 września 2023, 10:36

      Strony są tylko dwie i gdy Polak widzi cabaret Tuska musi zagłosować tak żeby nie było go w nowym Rządzie. Część wyborców nie patrzy na historię, ani obecne wydarzenia w UE. Państwa UE widzą i odczuwają korupcje i błędne decyzje obecnego PE. W czerwcu będą zmiany i Niemcy nie chcą stracić obecnej pozycji wykorzystując biedniejszych. Głosujmy tak żeby Tusk przegrany nie przeszkadzał w rządzeniu Państwem. Tu nie jest ważne kto kogo lubi, to jest hybrydowa walka Polaków o suwerenność i porządek w Europie.

    • Do Drakus
      20 września 2023, 13:09

      O porzadek i suwerenność w Europie ?, w Polsce kazdy Polak jest przez nich okradany a ty pierniczysz cos tu o całej Europie , dobre hahahaha , to sa wybory w Polsce dotyczące Polski czy całej Europy ? wez cos na chory łeb , moze jakis kompres ziolowy .Nie ma na kogo głosowac w tym problem .

    • Grey
      20 września 2023, 21:57

      Najgorsze,, ze Polacy mają tylko wybór miedzy dżumą a cholerą. Kto nie chce ani dżumy, ani cholery, może zagłosować na... czarna ospę albo kiłę. Nie ma ani jednej partii, która chce wylacznie dobra Polaków i Polski. One chcą tylko walić we "wrogą" cześć narodu, dzień w dzień szczują nas, Polaków na siebie, jest im wszystko jedno ile NAS (a nie ich) będzie to kosztowało. Za 200.000 zmarłych Polaków ponad normę zgonów, nikt nie zapłacił nawet...naganą. Kto by się martwił zmarłymi Polakami. Dżuma, cholera czy czarna ospa?

    Dodaj komentarz
    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 26.04.2024
    GBP 5.0414 złEUR 4.3225 złUSD 4.0245 złCHF 4.4145 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama