Menu

IBB Polonia z oficjalnym tytułem Mistrza Anglii

IBB Polonia z oficjalnym tytułem Mistrza Anglii
Londyńczycy zdobywając siódme mistrzostwo w historii klubu zapewnili sobie możliwość reprezentowania Anglii w Siatkarskiej Lidze Mistrzów. (Fot. sandsphotos.co.uk)
Gdy 16 marca w Anglii zawieszono rozgrywki sportowe, IBB Polonia Londyn z wygranymi trzynastoma spotkaniami znajdowała się na pierwszym miejscu w lidze siatkarskiej. Londyńczycy mieli do rozegrania jeszcze cztery spotkania w lidze oraz finał Pucharu Anglii. Od tego czasu nie rozegrano już żadnego meczu, a sezon został zakończony przedwcześnie.
Reklama

"To, że sezon nie będzie dokończony wiedzieliśmy już dość wcześnie. Siatkarska Federacja w Anglii podjęła szybką i słuszną decyzję, że grać nie będziemy. Trochę dłużej musieliśmy poczekać na decyzję co z tytułem Mistrza oraz zdobywcy Pucharu. Teraz wiemy już, że znów jesteśmy Mistrzami Anglii" – zaznaczył Prezes IBB Polonii, Bartek Łuszcz
 
Władze ligi zadecydowały o podziale punktów w meczach nierozegranych i w ten sposób wyłoniły kolejność w tabeli. Londyńczycy zdobywając siódme mistrzostwo w historii klubu zapewnili sobie możliwość reprezentowania Anglii w Siatkarskiej Lidze Mistrzów. 
 
"Nasz sezon, poza wymiarem sportowym, ma też wymiar biznesowy. Po zeszłorocznej przygodzie w Lidze Mistrzów i jej bardzo pozytywnym przyjęciu przez sponsorów i inwestorów chcemy kontynuować nasz udział w tych prestiżowych rozgrywkach. Liga angielska pod względem komercyjnym ma jeszcze dużo do zrobienia, więc to w rozgrywkach europejskich upatrujemy swoich największych możliwości tworzenia finansowej i wizerunkowej wartości dla partnerów. Także kibice w Londynie oczekują wydarzeń na najwyższym poziomie, więc musimy mierzyć się z Europą"– dodał Łuszcz. 
 
W pierwszym sezonie w Lidze Mistrzów IBB Polonia rozegrała dwa spotkania pierwszej rundy, oba przegrywając. Mecz domowy Londyńczycy rozegrali w mogącej pomieścić sześć tysięcy kibiców, olimpijskiej hali Copper Box Arena. W składzie IBB Polonii wystąpił legendarny Giba, który już od zeszłego sezonu wspiera ideę rozwoju siatkówki w Anglii
 
"Cieszę się, że kończę sezon z kolejnym złotym medalem na szyi. Oczywiście wolelibyśmy świętować zwycięstwo w świetle kamer i z tłumem kibiców, ale w tym roku musi to poczekać. Gratuluję zawodnikom i trenerom, dziękuję kibicom i inwestorom. Londyn to będzie już niedługo ważny punkt na mapie siatkówki i cieszę się, że mogę się przyczynić do budowy tego sukcesu – jako zawodnik, inwestor i ambasador" – przyznał mistrz olimpijski, Brazylijczyk Giba.
 
Finał siatkarskiego Pucharu Anglii z udziałem IBB Polonii nie zostanie rozegrany. Federacja zaproponowała rozegranie meczu w terminie późniejszym, jednak obaj finaliści – Durham Palatinates i IBB Polonia zrezygnowały z takiej możliwości. 
 
"Federacja pozwoliła rozegrać mecz później, ale z udziałem tylko zawodników uprawnionych do gry w terminie oryginalnym. Durham to drużyna uniwersytecka i zmienia skład praktycznie co roku, my z kolei też wprowadzamy roszady w składzie, więc ciężko byłoby nam wystawić pełne reprezentacje.  Proponowaliśmy przyznanie Pucharu obu drużynom w tym roku, jednak nie zostaliśmy wysłuchani. Trudno – na kolejny Puchar trzeba będzie poczekać" – wyjaśnił trener IBB Polonii Vangelis Koutouleas
 
Najbliższy sezon ligowy powinien ruszyć we wrześniu, a eliminacje Ligi Mistrzów w październiku. Zarówno Volleyball England, jak i CEV nie potwierdzają tych dat i informują o gotowości na różne scenariusze dostosowane do sytuacji medycznej na świecie. 

Czytaj więcej:

IBB Polonia Londyn zwycięża w hicie drugiej połowy sezonu

IBB Polonia Londyn niepokonana od początku sezonu

IBB Polonia nie zagra już w tym sezonie. Federacja Angielska anulowała rozgrywki

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama