IBB Polonia kontynuuje zwycięską serię

Londyński zespół zaprasza na swój kolejny mecz 9 grudnia. (Fot. IBB Polonia London)
W niedzielę zespół IBB Polonii Londyn zmierzył się z miejscowym rywalem - Malory Eagles. Gospodarze potwierdzili, że są w rewelacyjnej formie i w trzech setach pokonali rywali.

W szóstym meczu angielskiej Super League w Northolt High School zmierzyli się z miejscowym rywalem Malory Eagles.

IBB Polonia London rozpoczęła w składzie Piero Muller i Mihail Stoev na przyjęciu, Ephraim Mills i Vaidas Audickas na środku, Diego Tamburini na rozegraniu, Dahmane Bentiti po przekątnej oraz Filipi Rodrigues na libero. Pierwsza odsłona to bardzo dobra gra gospodarzy w polu zagrywki, bardzo dobre obrony oraz skuteczna gra na kontrze. W ataku bardzo dobrze spisywał się Dahmane Bentiti oraz Vaidas Audickas, a świetną serią na zagrywce popisał się Mihail Stoev. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:

W drugiej partii kibice zgromadzeni w hali byli świadkami najbardziej wyrównanej części spotkania. Wyrównane akcje, bardzo dobre obrony zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Warto odnotować, że po bardzo inteligentnym zagraniu punkt na swoim koncie zapisał libero Filipi Rodrigues. Po bardzo zaciętej końcówce seta oraz zamieszaniem w związku z kartką dla zespołu gości to zespół Grzegorza Niskiego uniósł ręce w geście zwycięstwa.

Pierwszy punkt w trzeciej partii po błędzie IBB Polonii Londyn powędrował na konto Malory, ale kolejne akcje należały dla zespołu gospodarzy. W początkowej fazie seta Dahmane Bentiti musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, która na szczęście nie okazała się poważna. W jego miejsce pojawił się kapitan zespołu Andrea Maggio. Chwilowa przerwa nie wybiła gospodarzy z rytmu, którzy pewnie wygrali całe spotkania 3:0.

"Mecz był bardzo wyrównany. W tym momencie wszystkie zespoły dodatkowo mobilizują się na mecze z nami. W każdym meczu, szczególnie z takim zespołem jak Malory musimy zagrać na naprawdę wysokim poziomie" - podsumował środkowy londyńskiego zespołu Ephraim Mills.

IBB Polonia Londyn z dorobkiem 17 punktów jest liderem Super League. Kolejne spotkanie z Newcastle Staffs Men odbędzie się 9 grudnia w Northolt High School. Będzie to ostatni domowy mecz przed przerwą świąteczną i w związku z tym na kibiców będą czekały niespodzianki.