Menu

Hiszpańskie media o dymisji Brzęczka: "Dziwna i niespodziewana decyzja PZPN"

Hiszpańskie media o dymisji Brzęczka: "Dziwna i niespodziewana decyzja PZPN"
Media: "Zwalnianie z posady selekcjonerów na krótko przed dużymi imprezami sportowymi to rzadka praktyka". (Fot. Getty Images)
Hiszpańskie media ze zdziwieniem i zaskoczeniem komentują wczorajszą decyzję PZPN o zwolnieniu z pracy selekcjonera polskiej reprezentacji Jerzego Brzęczka.
Reklama

Dziennikarze twierdzą, że zdymisjonowanie trenera na 5 miesięcy przed Euro, jest "dziwne" i może ułatwić zadanie Hiszpanom, jednemu z rywali biało-czerwonych w tym turnieju.

Komentatorzy z Hiszpanii wskazują, że decyzja PZPN jest zaskakująca, gdyż pojawia się dopiero kilka miesięcy po nieudanych występach Polski w Lidze Narodów. Wskazują, że wówczas nie tylko zapadła decyzja o pozostawieniu selekcjonera na stanowisku, ale sam prezes federacji Zbigniew Boniek opowiadał się za utrzymaniem Brzęczka na posadzie szkoleniowca kadry.

"Brzęczek został zwolniony na zaledwie 5 miesięcy przed Euro, w którym gramy z Polakami w grupie E" - odnotował hiszpański dziennik "Sport".

Wydawana w Katalonii sportowa gazeta wskazuje, że decyzja o zwolnieniu Jerzego Brzęczka jest niespodziewana. Wskazuje, że dopiero w czwartek mogą zostać podane jej motywy, a także nazwisko ewentualnego następcy.

Tymczasem radio Cadena Ser wskazuje na "presję", która towarzyszyła od kilku miesięcy osobie 49-letniego selekcjonera Polski. Odnotowuje, że pierwsza mocna krytyka spadła na Brzęczka po przegranym meczu w ramach eliminacji do Euro przeciwko Słowenii. Pojedynek ten biało-czerwoni przegrali 0:2, a hiszpańska rozgłośnia nazwała go "upokarzającym" dla biało-czerwonych.

Cadena Ser przypomina, że zwalnianie z posady selekcjonerów na krótko przed dużymi imprezami sportowymi to rzadka, choć zdarzająca się niekiedy praktyka, nawet w tak stabilnych reprezentacjach jak hiszpańska.

Rozgłośnia przypomina, że bardziej dramatyczne zdarzenie tego typu dotknęło piłkarską reprezentację Hiszpanii na dzień przed rozpoczęciem mundialu w Rosji w 2018 r., kiedy zwolniony został trener Julen Lopetegui. Dymisja miała związek z zatajeniem przez selekcjonera zawarcia umowy z Realem Madryt.

Czytaj więcej:

Oficjalnie: Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.02.2021
  GBP 5.261 złEUR 4.518 złUSD 3.715 złCHF 4.096 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama