Menu

Hiszpanie "odreagowują" kwarantannę na nielegalnych imprezach

Hiszpanie "odreagowują" kwarantannę na nielegalnych imprezach
Coraz więcej osób planuje udział w manifestacjach przeciwko utrzymywanym wciąż w niektórych prowincjach restrykcjom. (Fot. Getty Images)
Zmęczeni restrykcjami obywatele Hiszpanii, jak informuje krajowa policja, spotykają się na nielegalnym spożywaniu alkoholu lub ignorują przepisy zobowiązujące do zachowania dwumetrowego odstępu od innych osób. Media odnotowują, że Hiszpanie 'odreagowują' kwarantannę także nielegalnymi prywatkami.
Reklama

Jak poinformowała wczoraj gazeta "El Mundo", coraz więcej osób planuje udział w manifestacjach przeciwko utrzymywanym wciąż w niektórych prowincjach restrykcjom w wychodzeniu z domów. W dalszym ciągu obowiązują one w stołecznej aglomeracji oraz w części Katalonii.

Gazeta przypomniała, że w sobotę i niedzielę na ulicach stolicy setki osób wzięły udział w nielegalnych protestach przeciwko polityce rządu. Większość z manifestantów stawiła się na protest z garnkami w dłoniach, aby uderzaniem w naczynia dać wyraz swojej dezaprobacie.

Autor artykułu w "El Mundo", Pablo Roces, stwierdził, że grono Hiszpanów niezadowolonych z restrykcji rośnie, a w sieci przybywa grup nawołujących za pośrednictwem komunikatorów WhatsApp i Telegram do udziału w nielegalnych protestach.

Media odnotowują, że Hiszpanie "odreagowują" obowiązkową kwarantannę także nielegalnymi prywatkami, podczas których zazwyczaj zachowują się głośno i nadużywają alkoholu.

Jak podał "El Mundo", tylko podczas pierwszego weekendu po ogłoszeniu zerowego etapu usuwania restrykcji policja w samym Madrycie ukarała organizatorów ponad 400 nielegalnych przyjęć zakrapianych alkoholem.

Dziennik wskazał, że także w innych regionach Hiszpanii, m.in. w Andaluzji, po częściowej likwidacji obostrzeń nastąpił znaczący wzrost nielegalnych imprez organizowanych w mieszkaniach lub w miejscach publicznych.

Prowadzony od 4 maja program eliminacji obostrzeń ma zakończyć się w Hiszpanii do 30 czerwca. Plan ten wdrażany jest na terenie kraju w sposób nieregularny i uzależniony m.in. od liczby zachorowań na Covid-19 w poszczególnych prowincjach Hiszpanii.

Czytaj więcej:

Hiszpania: Epidemia nasiliła problemy psychiczne obywateli

Hiszpania: Gminy proponują podział plażowiczów na grupy wiekowe

Hiszpania: Większość regionów przeszła do pierwszego etapu łagodzenia restrykcji

Hiszpania: Raport wojskowy przewiduje dwie nowe fale pandemii koronawirusa

Hiszpania: W czasie epidemii przybywa osób zainteresowanych rozwodem

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama