Menu

Hiszpania "pracuje" z UK nad korytarzami turystycznymi

Hiszpania "pracuje" z UK nad korytarzami turystycznymi
Hiszpanie doskonale zdają sobie sprawę, że bez brytyjskich turystów czeka ich kolejny stracony sezon... (Fot. Getty Images)
Hiszpańska minister turystyki, Reyes Maroto, powtórzyła w miniony czwartek, że rząd Hiszpanii pracuje nad stworzeniem bezpiecznych korytarzy turystycznych z głównymi rynkami turystycznymi, takimi jak Wielka Brytania - informuje Majorcadailybulletin.com.
Reklama
Reklama

Maroto podkreśliła, że Hiszpania była pionierem w rozwoju tych korytarzy w zeszłym roku i - zanim do Europy "nadciągnęła trzecia fala pandemii" - prowadziła negocjacje z Wielką Brytanią w sprawie ich ponownego otwarcia.

Minister przypomniała, że Wielka Brytania jest obecnie "zamknięta", podczas gdy Hiszpania ma ograniczenia mobilności związane z nowymi wariantami wirusa. Niemniej jednak, podkreśliła, "ważne jest przygotowanie takich korytarzy turystycznych".

Maroto odniosła się też do kontrowersyjnych paszportów szczepionkowych. Hiszpania jest jednym z krajów UE, który mocno popiera pomysł wprowadzenia certyfikatów dla osób, które przyjęły preparat przeciw Covid-19.

"Unijne certyfikaty szczepień umożliwiłyby przywrócenie mobilności na poziomie europejskim i reaktywowałyby turystykę" - podkreśliła Maroto. Dodała, że "złagodzenie przepisów dla osób z paszportem szczepień będzie również sprzyjać mobilności grup nieszczepionych".

Zapytana o to, kiedy paszporty i korytarze mogą zostać wdrożone, Maroto zauważyła, że będzie to zależało od otwarcia rynków dostawców usług turystycznych, takich jak Wielka Brytania.

Tymczasem - według przedstawionego przez Borisa Johnsona planu wychodzenia z lockdownu w Anglii - wznowienie podróży zagranicznych stanie się możliwe nie wcześniej niż 17 maja. W zeszłym tygodniu brytyjski premier zapowiedział też dogłębne rozważenie kwestii paszportów szczepionkowych, podkreślając jednak, że "jest to poważna kwestia etyczna, w obliczu której Wielka Brytania staje po raz pierwszy".

Czytaj więcej:

Hiszpania: Rząd opowiada się za unijnymi paszportami dla zaszczepionych na Covid-19

Brytyjski rząd nie planuje paszportów szczepionkowych

Wakacje dla zaszczepionych Brytyjczyków? Rząd Hiszpanii rozważa pomysł

Boris Johnson obiecuje rozważenie paszportów szczepionkowych

Paszporty szczepień na świecie: Działają w Izraelu, w UE są w planach

  Komentarze
  • Foreigner
   1 marca, 12:59

   Najlepiej niech wykopią tunel. Bojo ma na wszystko kasę, więc i na to znajdzie.

  • Przemko
   1 marca, 13:48

   głupia babo z rządu bezmózgich komuchów. jak zażądasz "paszportu" - to na 100 nie polecę w tym roku do Hiszpanii. moje pieniądze z chęcią przytulą w innych ciepłych krajach...

  • Won tur paszport
   1 marca, 17:34

   od dzis na wakacje tylko do krajow które nie wprowadzą paszportów szczepionkowych, reszta niech gnije biorąc udział w najwiekszym przekręcie medycznym skierowanym na niszcznie życia ludzkiego

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama