Griezmann najlepszym piłkarzem Francji w 2016 roku

Griezmann został utytułowany we Francji. (Fot. Getty Images)
Antoine Griezmann z Atletico Madryt został uznany za najlepszego francuskiego piłkarza 2016 roku w plebiscycie prestiżowego magazynu 'France Football'. To jego pierwsze takie wyróżnienie w karierze. W poprzedniej edycji zajął trzecie miejsce.

25-letni napastnik jest 59. laureatem tego konkursu. W krajowym plebiscycie "France Football" w skład jury wchodzą przede wszystkim byli zwycięzcy. W poprzednim sezonie najlepszy okazał się Blaise Matuidi z Paris Saint-Germain.

Griezmann w mijającym roku został wicemistrzem Europy z reprezentacją Francji i królem strzelców tej imprezy, natomiast z Atletico awansował do finału Ligi Mistrzów (porażka w rzutach karnych z Realem Madryt).

Tydzień wcześniej zajął trzecie miejsce w plebiscycie "France Football" na najlepszego zawodnika na świecie - wygrał Portugalczyk Cristiano Ronaldo. Griezmann znalazł się również w finałowej trójce plebiscytu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA), podobnie jak Ronaldo i Argentyńczyk Lionel Messi.

Zwycięzca "The Best FIFA Football Awards" zostanie ogłoszony 9 stycznia w Zurychu.