Menu

Granerud: Mój wielki rywal zaoferował mi domowe obiady od mamy

Granerud: Mój wielki rywal zaoferował mi domowe obiady od mamy
Sezon skoków narciarskich się jeszcze się skończył, ale już wiadomo, że Granerud został tegorocznym królem skoczni. (Fot. Getty Images)
Przebywający w Obersdorfie na kwarantannie zdobywca Pucharu Świata w skokach narciarskich Halvor Egner Granerud przyznał, że w tym trudnym czasie izolacji otrzymał niespodziewany gest sympatii od Karla Geigera, który zaoferował mu domowe obiady przynoszone pod drzwi.
Reklama
Reklama

Norweg po pozytywnym teście na obecność koronawirusa od minionej środy przebywa na kwarantannie. Przez pierwsze dni był to pokój hotelowy, a od poniedziałku mieszka w luksusowym apartamencie należącym do Andreasa Bauera, trenera skoków reprezentacji Niemiec w kombinacji norweskiej, dobrego kolegi trenera norweskich skoczków Alexandra Stoeckla.

Mieszkanie poza pełnym i nowoczesnym wyposażeniem ma także bardzo duży taras, na czym szczególnie zależało Stoecklowi, który chciał, aby jego podopieczny mógł przebywać na powietrzu.

"Nagle zadzwonił do mnie Karl Geiger, który pochodzi z Oberstdorfu i też teraz jest w domu. Poprosił, abym wyszedł na taras pogadać i po krótkiej rozmowie na temat stanu mojego zdrowia zaproponował mi przynoszenie pod drzwi obiadów gotowanych przez jego mamę. Piękny i ciepły gest od rywala, którym się naprawdę wzruszyłem" - przyznał Granerud, cytowany na łamach norweskich mediów.

Wyjaśnił też, że nie jest pewien, czy wystartuje w zawodach w Planicy kończących sezon. Powodem jest - jak wyjaśnił - "brak napięcia" po zdobyciu Kryształowej Kuli oraz zbyt długa przerwa w treningach.

"Przymusowy odpoczynek wychodzi mi już bokiem i czuję się jak świnka na kanapie, a pozostało mi jeszcze osiem dni nicnierobienia w samotności. Taka bezczynność rozleniwia, więc nad ewentualnym startem w Słowenii zastanowię się dopiero jak wyjdę z tego przymusowego więzienia" - dodał.

Z drugiej strony, jak przyznał, "powrót do Norwegii oznacza kolejną kwarantannę, więc bezpośredni wyjazd do Słowenii może być rodzajem wiosennej wolności".

Czytaj więcej:

Granerud woli trenować w Polsce niż w Norwegii

Norwescy eksperci o Stochu: Jest regularnie krzywdzony przez sędziów

Granerud zarażony Covid-19. To dla niego koniec MŚ

Skoki narciarskie: Halvor Egner Granerud z Kryształową Kulą

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2021
  GBP 5.2999 złEUR 4.5309 złUSD 3.7931 złCHF 4.1505 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama