Menu

Granerud: "Już wygrałem, ale w Planicy nie będę tylko turystą"

Granerud: "Już wygrałem, ale w Planicy nie będę tylko turystą"
"To że już wygrałem nie znaczy, że jestem syty i że odpuściłem". (Fot. Getty Images)
Zwycięzca punktacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich Halvor Egner Granerud zakończył kwarantannę w Oberstdorfie negatywnym testem na koronawirusa. Norweg potwierdził swój start w Planicy w dniach 24-28 marca w konkursach kończących sezon.
Reklama
Reklama

"Pomimo że już zdobyłem Kryształową Kulę i nie muszę już startować, to pojawię się w Planicy. Zamierzam walczyć jak w każdym innym konkursie i zakończyć ten sezon z klasą. To że już wygrałem nie znaczy, że jestem syty i że odpuściłem" - powiedział Norweg.

Wyjaśnił, że 14-dniowa kwarantanna w Oberstdorfie uniemożliwiła mu treningi, lecz miała też pozytywny wymiar. "Samotność była początkowo straszna i uciążliwa, lecz miałem dużo czasu na przemyślanie, a w ostatnich dniach nadszedł wybuch nowej energii" - przyznał.

Skoczek wyjaśnił też, że powrót do Norwegii nie będzie łatwy z powodu kwarantanny i nowych obostrzeń wprowadzonych w jego kraju w środę, m.in. zakazu treningów na powietrzu, lecz dotyczy to głównie sportów zespołowych.

"Dwa tygodnie przerwy to dla skoczka dużo, więc muszę teraz przyzwyczaić się do skakania. Zamierzam trenować na kilku skoczniach o różnych rozmiarach i będzie się to prawdopodobnie odbywać w samotności. Muszę się jednak przygotować, ponieważ obiekt w Planicy jest duży i wymagający, a ja w żadnym wypadku nie jadę tam jako turysta" - podkreślił Norweg w wypowiedzi dla dziennika "Dagbladet".

Czytaj więcej:

Granerud woli trenować w Polsce niż w Norwegii

Granerud zarażony Covid-19. To dla niego koniec MŚ

Skoki narciarskie: Halvor Egner Granerud z Kryształową Kulą

Granerud: Mój wielki rywal zaoferował mi domowe obiady od mamy

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.09.2021
  GBP 5.3828 złEUR 4.6308 złUSD 3.9460 złCHF 4.2789 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama