Grali kadrowicze Nawałki

Lewandowski pojawił się na boisku w 78. minucie, ale zdążył zdobyć 24. bramkę w sezonie. (Fot. Getty Images)
Napastnicy z klubów zagranicznych - Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Łukasz Teodorczyk - powołani do kadry na mecze towarzyskie piłkarskiej reprezentacji Polski z Serbią i Finlandią (23 i 26 kwietnia) zdobyli gole w weekendowych spotkaniach ligowych swoich klubów.

Lewandowski sobotnią potyczkę Bayernu Monachium z Werderem Brema rozpoczął na ławce rezerwowych. Pojawił się na boisku w 78. minucie, ale zdążył zdobyć 24. bramkę w sezonie. Mistrzowie Niemiec, którzy prowadzą w tabeli, wygrali 5:0.

Po raz 15. bramkarza rywali pokonał Arkadiusz Milik, a jego Ajax Amsterdam zremisował z NEC Nijmegen 2:2. Ze zwycięstwa cieszył się natomiast Łukasz Teodorczyk - Dynamo Kijów m.in. po jego golu, drugim w rozgrywkach, wygrało z Karpatami Lwów 2:1.

Gorzej wiodło się czwórce powołanych bramkarzy. Żaden z nich nie zachował czystego konta, a łącznie puścili dziewięć goli. Drużyny Artura Boruca i Łukasza Fabiańskiego rywalizowały ze sobą, a lepsze okazało się AFC Bournemouth (3:2). Trzy bramki dał sobie strzelić także Przemysław Tytoń z VfB Stuttgart (3:3 z FC Ingolstadt), a jedną Wojciech Szczęsny z Romy (2:1 z Udinese).

Kadrę na najbliższe sprawdziany w Poznaniu i we Wrocławiu uzupełnią piłkarze z klubów krajowych. Ich nazwiska zostaną ogłoszone w piątek.