Menu

Gospodarstwa z niskim dochodem w UK mogą otrzymać pomoc w dostępie do szybkiego internetu

Gospodarstwa z niskim dochodem w UK mogą otrzymać pomoc w dostępie do szybkiego internetu
Wielka Brytania dąży do tego, aby większość mieszkańców kraju miała dostęp do szybkiego internetu. (Fot. Getty Images)
Grupa Gigabit Take-up Advisory Group (Gigatag) wezwała brytyjski rząd, aby zaoferował brytyjskim gospodarstwom domowym z niskimi dochodami bony, które umożliwiłyby zakup dostępu do szybkiego internetu. Zdaniem ekspertów, to jedyna możliwość, aby lepiej wypromować ultraszybkie gigabitowe łącze szerokopasmowe na Wyspach.
Reklama
Reklama

Eksperci z Gigatag zaapelowali jednocześnie do odpowiedzialnych pracodawców w Wielkiej Brytanii, aby zaoferowali swoim pracownikom dopłaty do szybkiego internetu. Ruch ten ma duże znaczenie zwłaszcza w czasie, gdy wielu zatrudnionych wciąż pracuje z domów.

BBC przypomina, że brytyjski rząd dąży do udostępnienia szerokopasmowego łącza gigabitowego dla 85% powierzchni Wielkiej Brytanii do 2025 roku.

Minister infrastruktury cyfrowej Matt Warman odpowiedział na zalecenia Gigabit i zapewnił, że rozważy ich sugestie.

"Chcemy, aby każdy mógł odczuć korzyści płynące z tych błyskawicznych prędkości internetu i będę uważnie rozważał propozycje Gigatag dotyczące zwiększenia zainteresowania konsumentów" – wskazał.

Grupa Gigatag została utworzona na wniosek rządu przez organizację konsumencką Which?, zrzeszenie Confederation of British Industry oraz organizację Federation of Small Businesses. Celem grupy jest wsparcie rządu w upewnieniu się, że brytyjscy konsumenci nie pozostaną w tyle za resztą świata pod względem dostępności do nowoczesnej technologii internetowej.

Czytaj więcej:

Badanie: Średnia prędkość połączenia z internetem w Polsce stale rośnie

Prawa pracowników w UK mają być jeszcze bardziej chronione

  Komentarze
  • Lord K
   19 czerwca, 08:09

   Tak. Znów dziadom wszystko za darmo. A robić nie ma komu. Roboty mnóstwo ale gdzie iść do pracy i zarobić. Daj, mi się należy.

  • JaToja
   19 czerwca, 08:25

   "...Gospodarstwa z niskim dochodem w UK mogą otrzymać pomoc w dostępie do szybkiego internetu..."..., a powinni otrzymać żywność

  • Zeus
   19 czerwca, 09:30

   Po co analfabetom internet?

  • Do Lord K
   19 czerwca, 13:13

   Roboty jest mnostwo? Ok, pytanie tylko jakiej? Ile mozna zarobic?
   Pracy za najnizsza stawke i tylko na pare godzin tygodniowo to raczej ludzie nie potrzebuja, bo nawet na utrzymanie nie zarobisz. Niech pracodawcy zaczna placic odpowiednio do kosztow utrzymania, skoncza ze smieciowymi umowami itd.

  • JoBo
   19 czerwca, 13:49

   @Do Lord K. Świat i Anglia nie kończy się na Londynie. U mnie w " zakładzie przetwórstwa miesnego " znowu podwyższają niewykwalifikowanym o 0,60 funta na godzinę. Z wyższymi gradami jeszcze więcej. I nie jest to praca rzeznika, ale forklift, operatorzy maszyn, kontrolerzy, itp. Nie chcę konkurencji, więc nie podam jaka firma. Ale są też firmy, jak Princes i Greencore, które płacą podobnie, lub nawet więcej.

  • Luzik
   20 czerwca, 10:40

   JoBo zgadzam się z Tobą.. Jak, ktoś chce pracować znajdzie pracę i zarobi... Akurat składa się, że sam pracuje dla Greencor od 8 lat 💪💪 i wcale nie narzekam... Ale większość myśli, że za nic będą im lecieć pieniążki

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.07.2021
  GBP 5.3681 złEUR 4.5731 złUSD 3.8410 złCHF 4.2444 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama