Girona rozgromiła Granadę, hat-trick Dowbyka

MANAURE QUINTERO/AFP via Getty Images
Girona rozgromiła Granadę 7:0 na zakończenie swojego najlepszego w historii klubu sezonu w hiszpańskiej ekstraklasie. Hat-trickiem popisał się Ukrainiec Artem Dowbyk. Podopieczni trenera Michela zajęli trzecie miejsce i zadebiutują w Lidze Mistrzów.

Choć Gironę wyprzedziły potęgi - Real Madryt i Barcelona, to kibice "Biało-czerwonych" mieli ogromną satysfakcję, szczególnie z dwóch wygranych z "Barcą" po 4:2 w derbach Katalonii. W ostatnim meczu sezonu odnieśli efektowne zwycięstwo, a pierwszoplanowe role odegrali Ukraińcy Wiktor Cygankow i Dowbyk. Pierwszy zdobył dwie bramki, a drugi trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując m.in. dwa rzuty karne.

W drużynie zdegradowanej już wcześniej Granady grał w drugiej połowie Kamil Piątkowski. Kontuzję kolana leczy inny polski piłkarz tego klubu Kamil Jóźwiak. Goście od 61. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Facundo Pellistriego.

Dowbyk zakończył sezon bardzo mocnym akcentem i awansował na pierwsze miejsce wśród najlepszych snajperów La Liga, mając w dorobku 24 bramki. O jedną mniej zdobył Norweg Alexander Sorloth z Villarreal, który jeszcze będzie się liczyć w walce o koronę króla strzelców. W sobotę na wyjeździe jego drużyna zagra na wyjeździe z Osasuną Pampeluna.

Następny na liście Anglik Jude Bellingham z Realu Madryt strzelił 19 goli, a czwarty w zestawieniu Robert Lewandowski z Barcelony - 18.

Real, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo, zmierzy się w sobotę u siebie z Betisem Sewilla, natomiast "Barcę" czeka w niedzielę wyjazdowa potyczka z Sevillą.