Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Formuła 1: Blisko milion dolarów kary dla Nelsona Piqueta za rasizm

Formuła 1: Blisko milion dolarów kary dla Nelsona Piqueta za rasizm
Brazylijska legenda Formuły 1 - Nelson Piquet, który pozwolił sobie na rasistowskie uwagi wonbec Hamiltona, słono za to zapłaci... (Fot. Getty Images)
Były trzykrotny mistrz świata Formuły 1 Brazylijczyk Nelson Piquet musi zapłacić 5 milionów reali (953 tys. dolarów) kary za rasistowskie i homofobiczne komentarze wobec brytyjskiego kierowcy Lewisa Hamiltona - postanowił brazylijski sąd.
Reklama
Reklama

W wywiadzie udzielonym w listopadzie 2021 roku 70-letni Piquet użył rasistowskiej obelgi odnoszącej się do siedmiokrotnego mistrza świata, komentując wypadek Hamiltona w Grand Prix Wielkiej Brytanii z Holendrem Maxem Verstappenem.

Po tym, jak w czerwcu ubiegłego roku materiał z tym fragmentem wywiadu pojawił się w mediach społecznościowych, Hamilton wezwał do podjęcia działań w celu zmiany "archaicznego sposobu myślenia". Piquet przeprosił Brytyjczyka i zapewnił, że jego słowa zostały źle przetłumaczone. Córka Piqueta, Kelly, jest partnerką Verstappena.

Lewis Hamilton to siedmiokrotny mistrz świata. Jest jedynym czarnoskórym zawodnikiem w stawce kierowców Formuły 1. (Fot. Getty Images)

Później jednak pojawiło się inne nagranie, w którym Piquet użył rasistowskiego i homofobicznego języka wobec Hamiltona, opisując jego przegraną z Nico Rosbergiem walkę o mistrzostwo w 2016 roku.

Oskarżenie przeciwko Piquetowi zostało wniesione przez cztery grupy obrońców praw człowieka, w tym brazylijski Narodowy Sojusz LGBT+, który chciał, aby zapłacił on 10 milionów reali.

Czytaj więcej:

Formuła 1: Negocjacje kontraktu Hamiltona na finiszu

Formuła 1: FIA chce ograniczyć wolność słowa kierowców

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.06.2023
  GBP 5.2031 złEUR 4.4851 złUSD 4.1933 złCHF 4.6041 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama